Jump to content

Ауди А3 охлаждане


haunted

Recommended Posts

Здравейте!

Проблемът ми идва от там, че имам табло магнети марели. Знаете, че то е дефектно и не отчита вярно горивото и температурата. Колата ми е ауди а3 asz 131к.с. ПД. Та както си карам температурата на антифриза скача до края на 120 градуса. И след извесно време пада бързо пак. Само , че перките явно се влияят от показанията на таблото, защото се включват като то покаже че е над 90 градуса. Искам да разбера дали функционира правилно охлаждането пък нека си показва каквото иска. Как да разбера дали охлажда правилно. Като стана срещу колата отдясно тръбата която влиза в радиатора е много гореща. Ако е карана много колата почти не мога да си държа ръката. Отляво тръбата която излиза е хладка или направо студена. Ама незнам дали това е признак, че охлажда. Антифриза в казанчето не ври като показва 120 градуса, което значи, че найстина не е вярно. А като пипна казанчето там си е бая топло. Ако някой може да обесни точно действието на охладителната система и малко по - просто да е. За големия и малкия кръг ще съм много благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хвани някой с VAG-COM. Датчиците за температура са два - един за таблото, един за ECU-то. С VAG-COM можеш да видиш колко показва датчика на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 51 канал на климатроника какво показва ???

П.С. Мисля че няма значение дали си след фейслифта 51 канал на климатроника пак си показва работната температура?!?!?!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хвани някой с VAG-COM. Датчиците за температура са два - един за таблото, един за ECU-то. С VAG-COM можеш да видиш колко показва датчика на двигателя.

Имам ваг ком кабел. Например на 5 канал коя температура ще показва на датчика ли? И перките от таблото ли се ръководят, че се въртят спрямо него? Горивото като си гледам на ваг ком играе като на таблото затова не съм се сетил дали температурата ще е различна.

на 51 канал на климатроника какво показва ???

П.С. Мисля че няма значение дали си след фейслифта 51 канал на климатроника пак си показва работната температура?!?!?!?!

На 51 канал като е загряла показва 75 градуса, но никога не е вдигала повече. на 49 канал показва температурата на таблото.

Редактирано от haunted
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е 5ти канал. А за перките не знам.

То температурата мога да я проверя на 1,2,5,7,12 канал ще видя утре дали има разлика по тези канали и ще пиша

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес закачих колата на ваг ком-а. Беше около 0 градуса и във ваг ком-а ми показваше температурата на антифриза . Запалих я и след малко на таблото ми се качи до 90 а на ваг ком-а показваше 30 и няколко. Значи като прегрява на таблото не е истина. Та може ли да стане нещо на колата освен, че се въртят перките някой път като не е загряла?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......На 51 канал като е загряла показва 75 градуса, но никога не е вдигала повече. на 49 канал показва температурата на таблото.

На 49 показва температурата на маслото ако не се лъжа :hilezh:

Лошото е, че така с тези перки няма да ти достига оптималната температура, а от там завишен разход на гориво и по голямо износване на мотора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...