Jump to content

Електроклапан за Ауди 80


ivooo

Recommended Posts

трябва ми нов или втора ръка помагаите колеги номер 2 на снимката, като буквата след номера е ,,н,, софия

post-5801-0-94523100-1295097268_thumb.jp

Редактирано от ivooo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами да с него качва оборотите на 3000 без значение дали е студена или топла без него са около 700 ниски това е и мнението на маистора ми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сменяй майстора ти нищо не разбира на моята тоя клапан не взима от никъде вакуми и работи нормално маторя.от друго ти е проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

определено аз доколкото знам тоя клапан отваря и затваря като даваш газ при определени обороти взима импулси от реле което се намира долу в ляво под воланът , а можеш да си го провериш лесно разкачаш го от карба даващ му + и- то си гима обозначени на него с 2 кабелчета от акумулаторът и ако цъка значи си работи , аз да ти кажа колега съм почти сигурен че работи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами да с него качва оборотите на 3000 без значение дали е студена или топла без него са около 700 ниски това е и мнението на маистора ми

Много елементарно се проверява самия клапан дали работи - вади се при работещ мотор маркучето отстрани на клапана и ако оборотите

паднат до нормалните ,означава че релето което го управлява е заминало или има проблем с ел. връзката в буксата.

Има и друг вариант - при закачени нормално маркучета и извадена букса се подава на крачетата на клапана + и - . Ако оборотите паднат

до нормалните , значи клапана си работи . Самия клапан образно казано представлява един вентил който спира и пуска вакуум към изпълнителната

мембрана на демпфера на първа камера . От другата страна на клапана също има щуцер който трябва да не е затапен плътно и да има връзка с

атмосферата иначе клапана няма да работи нормално . Самия клапан се управлява с потенциал "+" който в нужния момент идва от реле 68 което се

намира под волана .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...