Jump to content

Coming / Leaving home retrofit


Recommended Posts

Сега.....18 пин не беше влязъл както трябва,и сега работи,кодирано със сензор,....ама неговата мама не ще да гасне, свети си тоя компас постоянно,дори с изваден ключ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а  ти слага ли светлинен сензор ?


имам едно копче за продан че го обърках - взех за ляв вместо десен волан... ако някой друг иска 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи вече всичко си работи перфектно,бях объркал едно пинче-не беше същото като другите и не контактуваше.Какъв ти е бутона само ch/lh, или и с реглажа на фаровете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се хвърляй на панел от B7. Различен е (електрически). На теб ти трябва 8E1 919 094 A 5PR:

 

000043.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз знам че за Б6 трябва да е друг :) за това казах че имам за продан един от Б7 ! Перфектен няма забележка 
А не можах да разбера - ти слага ли сензор за светлина така че халогените да се пускат само когато е тъмно ? 
Аз го бях направил това но се пускаха нон стоп  и не ми хареса че и през деня се пускаха 


Намерих и снимки и VAG номера на огледалото:

8P0 857 511 - огледалото

8P0 857 593 - капакът за кабелния канал

 

light0.png

 

light1.png

 

light3.png

 

light2.png

 

 

Това което си чел е за коли с датчик дъжд и светлина. Тук говорим за датчик за светлина, вграден в огледалото. Махаш старото огледало от щипката му и слагаш новото (без да чупиш). 


Колегата който бе при мен преди седмица и половина бе точно с такова огледало.

точно такова е моето огледало което свалих от Б6 със оригинално копче за CH/LH и ниво регулация, както и ел.огледала с бленда  които вече са на моята кола :) 
та има ли ПДФ-че с това как се окабелява това огледало ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко странички по-назад съм описал окабеляването. Но, то е за В6. Ти нали беше с В7.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ми точно такъв бутон, но не намирам.

Да,сложих огледалото,то си е с датчик....съответно денем не пуска късите.

Редактирано от Nikieva
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като разгледах стария и новия бутон с добавен CH/LH  има два пина повече....като се замисля,това не е ли един он/офф ключ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

,не мога ли да го остава постоянно включено като съединя двата пина....поне да го пробвам докато си намера ключ от морга.....а ако не намера ще взема нов...???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че можеш да си активираш CH/LH и без ключа. Но, не свързвай двата пина. Ще ти кажа кой от двата да вържеш на маса. Другия е плюс към светодиод. Над 90% съм сигурен в това, което пиша в момента. По-късно като седна на компа ще видя и ел схемата, за да се информирам по-точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно си мислех. Ето схемата на ключа:

 

image.jpg

 

 

Или от схемата е видно, че като свържеш 24-ти пин от 32-пиновата букса в модула Central electric на маса, все едно си завъртял копчето за активиране на CH/LH. Другия пин на ключа (4-ти пин) е за светодиода. А 7-ми пин на ключа е за активиране на функцията, чрез зануляването му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готово,...показаната схема работи....за напред ше си вържа и ключа.Трябва да пращам колети с варени кокошки и домашно вино на BSD NIKOLOV

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 и сега ако има някой  с Б7 дето да ми каже как да си върза това огледало ? Не ми трябва Ауто на чистачките ама много бих се радвал на CH/LH да работи както си трябва а също така и огледалото да си стане затъмняващо че сега само ей така седи закачено :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Имаш ли буксата и инсталацията до долу?За сензора за дъжд е малко по различно ,но светлинния е 1:1 с б6,поне каато гледам по снопа кабели които излизат от огледалото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за да имам Ауто на фаровете . CH/LH  моето огледало достатъчно ли е  ? Нямам сензор в него за дъжд но и не държа на това ! Повече искам фаровете и халогените при заключване 
Ще се радвам за малко помощ 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 това на английски има ли го ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...