Jump to content

Диференциал на Ауди А6 Quattro


Recommended Posts

Работата е там , че бащата е забелязал проблем в единия носещ лагер на диференциала на неговото Ауди А6 Quattro.Диференциала е средноразположен торсен , но незнам какъв модел (T-1 ,T-2 или T-3).Дали са му цената на целия диф. с лагерите -2300лв. което е направо главозамаиващо, но са му казали че такива лагери се намират 2-ра ръка ( но на не повече от 70-80 хил. км.)Та ако някои знае от къде може да се купи такъв лагер(или 2-та) моля да пише.Или ако има нови още по добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втора ръка, лагери?! ;) Нали си имаш вече?(тези на колата) Няма ли да е по-лесно(вероятно и по-евтино), да се разглоби и да ги търсите по размер?

не е чак толкова лесно,лагерите в него "отсек" са капсуловани и монолитни един вид,според сервизите само оригинални се купуват......Важното е,че има и Бг вариации и нашего брата не се дава лесно на проблема.Ако имаш наоколо добър машинен шлосер,същият ще ти реши проблема за отрицателно време и за смешни пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за счупено "quattro" ли говорим???

Ами всъщност си варви супер ама има едно "чукане" при тръгване, и също така не се знае дали няма и втория лагер да се разбие.

Ако мога по късно ще снимам повредата и ще кача снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е това чукане? При мене има некво като хъркане, но аз мисля, че е лагера на съединителя. Само при потегляне ли се чува? Как разбрахте, че идва от лагера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Много се извинявам за грешката, Но явно несам разбрал за какво става на въпрос. При днешния оглед разбрах че става дума за висящ лагер които свързва двата карданни вала!!! Лагера е много трудно видим, и заради това няма снимки , но имам саит от които може да се даде пример:ТУК, частта е почти същата.

Редактирано от Style
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се извинявам за грешката, Но явно несам разбрал за какво става на въпрос. При днешния оглед разбрах че става дума за висящ лагер които свързва двата карданни вала!!! Лагера е много трудно видим, и заради това няма снимки , но имам саит от които може да се даде пример:ТУК, частта е почти същата.

мдааааа........,да не те плаша....,но този лагер на нашето куатро не се предлага отделно като резервна част,немчугите го предлагат САМО комплект с кардана :dance: ,да не говорим за какви суми иде реч.Сега друг е въпроса,че някъде бях попаднал на тема,в която нашенец беше приспособявал опорен лагер от друга кола,там нещо беше вадил гуматаааа,беше набивал в оригиналната основа изрязаната нова гумаааа,ей такива неща.Ще се следи с жив интерес темата......още по-неприятен е момента,ако се разхлопа карето("кръстачката"),и там няма заместител и за да се спасят едни дебели суми нашенеца пак прави велики разработки и доработки,за съжаление почти винаги с плачевен резултат.Затова разумен вариант е втора ръка кардан с добри каре и опорен лагер.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност този висящ лагер става от някои модели на БМВ! Трябва да се свали и да се намери подходящия по размер! Може да се намери само лагер или и основата! Според случая! На моята А6 бе сменен малко преди да я придобия! :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност този висящ лагер става от някои модели на БМВ! Трябва да се свали и да се намери подходящия по размер! Може да се намери само лагер или и основата! Според случая! На моята А6 бе сменен малко преди да я придобия! :hilezh:

е а де,от кои модели на бенветата?Точно там е идеята,въпроса е който е правил упражнението да каже модела и евентуално какво точно е взаимозаменяемото(каталожни номера на частта по възможност),защото това което споменах по-горе с преправянето беше някакво аджамийско стържене на гумения амортизатор,изрязване на новия от държача...,набиване в оригиналния държач...,изобщо несериозно "направи си сам".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Най после след толкова търсене намерихме лагера.От Bmw е.Като разбера ще пиша за модел.

Ще бъде ценна и интересна информация наистина.И все пак за опорния лагер ли говорим,или за карданната "кръстачка"(карето)?

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а аз почти съм сигурен че удара при потегляне няма да изчезне

но да не съм лош пророк

ако не се оправи имам една теория по въпроса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а аз почти съм сигурен че удара при потегляне няма да изчезне

но да не съм лош пророк

ако не се оправи имам една теория по въпроса

Да си караме на предно :hilezh:

Бах кат четем от Б4 и Ц4 нагоре кво става май никога нема си зеем по ново АУДИ освен ако дохода не ми е 5000 месечно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменихме само лагера каретата са непокътнати.Не успях да разбера модела на лагера, "чукането" беше едва забележимо и сега изчезна.Имаше обаче вибрации породени от лагера. Единствения проблем който остана е че скоростният лост при потегляне се мърда, което значи че скоростната кутия се мърда.За нея съм намерил решение но е малко скъпичко : http://www.awe-tuning.com/pages/shared/par...n&IL=AWEDTS.

Причината за разглобяването беше че преди 2 седмици (горе-долу) се спука втората водна помпа(електрическа е) и от тогава едвам намерихме всички части, за да я оправим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега я сподели защо карате кола,която ви е скъпа за подръжка да кажем невъзмножна като гледам коментарите ви?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам в предвид че може би това което намерих като решение http://www.awe-tuning.com/pages/shared/par...n&IL=AWEDTS. може да се изработи и в БГ и да излезе по евтино. Иначе поддръжката на Quattro винаги е била скъпа, но не и невъзможна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

По принцип не е никак желателно... преправянето от гледна точка на системата Quattro. На Лагера от Бмв само се заваряват стоиките от стария на новия.Също така установихме и друг проблем.Мотора е захванат на 3 места 2-те са по отзад и представляват маслени амортисирчета или нещо подобно, а отпред на гредата е захванат с ето това : http://www.europeanautotech.com.au/product...t-1-8t-2-7t-2-0 ( на снимката отляво), та въпросната гума я нямаше половината... Което най-вероятно е довело до всички проблеми... Сега при ускорение изобщо не шава. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...