Jump to content

Сваляне на кора!?!


Recommended Posts

Някой може ли да ми даде графика с начина на разглобяване(сваляне)на кората на лявата врата,че като вдигам стъклото закача някаде и ме дразни :):):) Колата е Купе 2.0 16V

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се опитам да ти опиша основните стъпки. За съжаление нямам снимки.

Колата е тази от подписа, но мисля, че няма разлика с твоята.

1. В горната част на кората има две рапидки - едната е до огледалото, другата над механизма за заключване - махаш ги и двете.

2. Като дръпнеш ръчката за отваряне на вратата, има един отвор където може да влезе (кръстата) отвертка - развиваш го.

3. Под дръжката има още два болта (не помня имаше ли капачка) и те се развиват

4. След като си махнал всички болтове трябва да откачиш щипките в долната част на вратата - става с дърпане (все пак внимавай да не счупиш нещо)

5. Кората се вади нагоре, тук трябва да внимаваш с жилото за отваряне на вратата.

В общи линии това е.

Надявам се да съм бил полезен.

Успех и да кажеш какъв е резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес опитах по тези описания обаче сигурно и ма разлика във корите на вратите!!!

1. В горната част на кората има две рапидки - едната е до огледалото, другата над механизма за заключване - махаш ги и двете.

Нямам такива!

3. Под дръжката има още два болта (не помня имаше ли капачка) и те се развиват

Също няма!?

Предполагам,че мойта врата е по различна.Колата е Купе и няма рамки на стъклата!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
  • 9 months later...

Някой виждал ли е тема как се сваля кората на вратата на А3 1.6 96-та е моето ама то няма значение предполагам какъв е мотора. за шофиорската врата става въпрос. никаде из нета немога да намеря който знае да казва

Редактирано от audi_a3_aeh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на снимката:

1.развиваш видия-1 от капака на дръжката-2

2.махаш долната част на дръжката от кората-3

3.развиваш двете видии -4

4.развиваш двете видии-5

След това надигаш кората нагоре(към стъклото)и ще излезе,после откачаш жилото за отваряне на врата от задната страна на кората,също така откачаш буксите на ел.стъклата и колоните(ако има такива)

Редактирано от ksi1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...