Jump to content

A4 B5 AFN оборотомер и километраж се побъркаха


tbby

Recommended Posts

Здравейте колеги,

сряда ще карам машината при venci_di да я прегледа основно и да смени консумативи, но не мога са се стърпя с тия малоумия дето почнаха след като сложих аларма.

Първо, онзи ден както си карам и нулата на оборотомера почна да показва от 6 часа, иначе работи. След малко каране продължи да се мести и сега нулата почва от 6000 оборота!

Сега вечерта я запалих да сложа нафта и стрелката на километража и тя падна нулата почти до 6 часа!

Направи гледам и не знам какво да кажа. Ще звъня утре на алармаджиите да видя какво ще ми кажат, но дето вика един приятел очаквай да се оправдаят, че не са виновни :blink:

Някой идеи?

Отделно и лампата дето е около 0-50 км на километража и тя примигва и ту е по-бледа, ту свети нормално...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На един приятел имаше същият проблем при пасата.Закара го на сервиз и се оказа,че нещо компютъра се е развалил.Но твоят проблем може да не е от това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, колко му излезе ремонта на твоя приятел? Да имам готовност ако е такъв проблема да знам.

Сега звънях на алармаджиите. Човека каза, че по принцип не пипат по таблото, но да я закарам все пак да я видят.

Днес оборотомера спря окончателно на 3000 оборота. Airbag-а и той примигва неравномерно и свети когато си иска.

Всичко това стана след интервенцията с алармата. Човека, от който я купих беше ходил до Анталия с нея последно и никакви ядове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Примигването на подсветката около двойката мисля няма да има връзка с другите проблеми.най-често там проблема е студена спойка на светодиода.Странното е,че тези табла имат проблем с диодите осветяващи частта на оборотомера.Обикновенно решението е презапояване.Другото при теб е много странно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В какъв смисъл "превъртяли"? Изгорели ли бяха или нещо блокирали?

Щото и аз го имам този проблем от години и се чудя какво да правя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене по-скоро ми звучи,като разстроени :gruebel: Най-вероятно е имало нужда от калиброване,което се прави,като свалиш стъклото на километража и направиш ТЕСТ на таблото с Ваг Ком.Когато стрелките застанат в положение да гледат всички нагоре,вадиш тези които показват различно и ги поставяш да сочат и те с останалите нагоре.Това е.

Ако пък моторчетата са били прецакани,то това се оправя само със смяна работещи такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, в Дупница ги оправиха, просто уикенда бях там.

Човека извади някакъв диагностичен уред, един токмак с екран и пуска въпросния тест, но километража си отчиташе -20 км, а пък оборотомера не се мръдна.

После ми обясни, че на самото моторче има пластмасово зъбно колело, което контактува с метален елемент и съответно след време му се чупят зъбчета.

Не го знам какво е правил, но явно е възстановил по някакъв начин пластмасовото зъбно колело, защото ми каза, че нови моторчета са по 50 лв едното,

а пък той ми взе 50 лв за всичко.

Надявам се да съм ви бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте.Аз имам същия проблем ,но само с скоростомера.Както си карах с 40км.стрелката падна до 0 вдигна се за момент и после падна окончателно.Не отчита и километрите-показва цифрите отпреди повредата.Въпроса ми е какво се е скапало и как се поправя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...