Jump to content

Тропане/Дрънчене на задни спирачни апарати


Vantage

Recommended Posts

  Здравейте, колеги !

 

  Изведнъж, без никакви индикации преди това, се появи доста силно и натрапчиво дрънчене в задната част на колата при преминаване през всяка една неравност. Първо си помислих, че джантите са тръгнали да си ходят, но не от тях. :hilezh: Оказаха се задните спирачни апарати.

 

 Та, ако някой друг се е сблъсквал с този досаден и неприятен проблем със задните апарати, да сподели мъката си и съответно как се е справил с това. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

сигурен ли си че е от апаратите! При мен започна да тропа отзад вдясно и се оказа биалетка. След смяната и, всичко отново е ок.

Редактирано от stefanin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 100 % съм сигурен, че е от апаратите...дрънченето е много специфично и ясно се вижда/чува източника му...а и при натискане на спирачките, симфонията спира. :hilezh: Така или иначе наближава момента за смяна на задните накладки и май-май ще ги сменя малко по-рано и се надявам да елиминирам проблема. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Муун, кое имаш впредвид- ламаринките на самите накладки(за мен те са главния заподозрян) или предпазната ламарина зад дисковете ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предпазната ламарина зад дисковете!

Какви ламаринки имат накладките? Подложката? Там не бива нищо да хлопа и дрънчи!

 

Аз имам леко свирене при леви завои (типично в кръгово) и установих, че при леко вдигане на ръчната изчезва.... Предстои ми също смяна на накладки отзад и ще видим какво е положението :) Не ми остава време да се захвана, а е време определено, бая са изтънели отзад. 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат ламаринки отзад...подложки, фиксатори- и аз незнам точно какъв е терминът. :) На другата ми кола имах подобен проблем и именно тези ламаринки се оказаха проблема и накладката не беше фиксирана напълно както трябва в апарата и от време на време се чуваше дрънчене.

Но сега тракането е много силно- утре я вдигаме на подемник и ще огледаме положението...дано е нещо просто и се размина само със смяна на накладки(поне да свършим една полезна работа :) ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни все пак за наличието им. Много "майстори" при смяна на накладки със заместители, небрежно пропускат да ги сложат (при заместителите не съм виждал в комплектът да вървят). Лошото е, че не се продават в Ауди като резерва част, а вървят заедно с комплекта накладки.

 

180483143.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако на А3 задните накладки са същите като на Голф 5,такива работи нямаше в комплекта който сменях преди месец.Накладките бяха оригинален комплект с дисковете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Нещо са те метнали (или някой в Порше си ги е прибрал). Еднакви са комплектите. VAG номера е 1K0  698 451  и задължително включва: накладки - 4 броя, пластини (1K0 615 231) -  4 броя, болтове М8х22 (WHT 003 250) - 4 броя.

 

pictures_custom_1110_vag_1K0698451G.jpg

 

Vantage, преди малко забелязах, че пластините се продават и отделно в Порше. Ако ги нямаш и заради това ти дрънчат накладките, VAG номера им е 1K0 615 231 и цената им е приблизително по 6-7 лева за брой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди месец си купих комплект предни и задни дискове,и накладки (оригинални) от колегата от форума Райно.Едва ли ме е метнал,а и задните накладки ми се струва,че не бяха като тези на снимката която си дал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не казвам, че той те е "метнал". Накладките имаха ли щампован VAG номер и ако да, помниш ли го.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаха разбира се.Не ги помня,но съм запазил кашоните защото задните дискове и накладки бяха чисто нови ТРВ и си ги прибрах обратно.Смених всичко защото предните дискове се бяха изкривили.И така или иначе трябваше да ги сменя та си взех и преден и заден комплект дискове и накладки,и смених всичко.Лошото е,че вече не съм в Бг. и няма как да видя номерата.Между другото приличат на тези от първата ти снимка,ама тези от втората не знам кви са.

Редактирано от manchorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа развитието при мен: основният проблем се оказаха не добре лягащи втулки към главинините отзад(2 дена преди започването на дрънченето, сложих нови джанти с втулки)- съответно след корекция по втулките и нови накладки, всичко се оправи и отново се возя напълно безшумно. :)

Редактирано от Vantage
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

 Нещо са те метнали (или някой в Порше си ги е прибрал). Еднакви са комплектите. VAG номера е 1K0  698 451  и задължително включва: накладки - 4 броя, пластини (1K0 615 231) -  4 броя, болтове М8х22 (WHT 003 250) - 4 броя.

 

pictures_custom_1110_vag_1K0698451G.jpg

 

Vantage, преди малко забелязах, че пластините се продават и отделно в Порше. Ако ги нямаш и заради това ти дрънчат накладките, VAG номера им е 1K0 615 231 и цената им е приблизително по 6-7 лева за брой.

 

С риск отново да бъда обвинен, че "не търпя чуждо мнение" - горната информация от колегата bsdnikolov e отново истина, но не цялата истина  :)

 

В A3 8P се слагат 2 различни вида спирачни апарати, като при едните пластини НЕ се прилагат, съответно към накладките за тях пластини няма!

Накладките за едните и другите са съответно с различна форма, т.е. няма как да стане грешка и не виждам (без да съм пробвал!) как би могло да се монтират неправилните накладки с или без пластини. 

 

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=165407&p=2516979

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...