Jump to content

Дайте съвет-А4 1.9 тди или 2.5 тди


Recommended Posts

Чудя се каква кола да взема бюджета е около 30-35 хил искам а4 куатро и дизел.

Колебая се между 1.9 и 2.5 -за втория чъвам че прави проблеми.от сруга страна има 3 модификациисъответно с 150.163 и 180 коня.За първия само добри отзиви,но няма ли да е слаб на куатрото? Имам и друга идея да взема 1.9 и да му сложа чип -само не зная това как се отразява на мотора ,колко коне ще прибави какъв ще е ефекта и има ли смисъл въобще.Колебая се доста-ако някой може да помогне с опит ще съм благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остави инжинерите по-добре да са преценили дали двигателят няма да е слаб за куатрото <_<

Принципно 2.5 TDI V6 означава проблем. 163 и 180 коня версиите са изчистени от повечето грижи, но като цяло са си пак там.

Препоръчвам ти 1.9 130 коня!!! Това е двигател на Фолксваген с пумпе-дюзе и там нещата са б'итон! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се каква кола да взема бюджета е около 30-35 хил искам а4 куатро и дизел.

Колебая се между 1.9 и 2.5 -за втория чъвам че прави проблеми.от сруга страна има 3 модификациисъответно с 150.163 и 180 коня.За първия само добри отзиви,но няма ли да е слаб на куатрото? Имам и друга идея да взема 1.9 и да му сложа чип -само не зная това как се отразява на мотора ,колко коне ще прибави какъв ще е ефекта и има ли смисъл въобще.Колебая се доста-ако някой може да помогне с опит ще съм благодарен.

2.5 150к.с.е стария мотор новите са съответно 155,163 и 180 к.с. Говори се че са изчистили грижите,но 1,9 се води за най здрав,още повече ,че с чип върви точно колкото 163к.с. 2.5. Въпреки всичко аз залагам на 2.5 защото той с чип става страхотия.Междудругото и аз ще купувам кола и се чудя м/у 2.5 163 и 1.8Т :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съседа ми продава една красива и чудна сребриста А4 1,9 TDI 130 коня 2001 или 2002 г.!!!!

Ако се интересуваш ей ти телефона му, обаждай се и се разбирайте да я видиш! Аз мисля, че определено си струва!!!

0888 562 656 - - - Ален. (става въпрос за София).

Не му правя реклама или нещо подобно, но понеже съм я виждал колата мисля, че е много добър избор!

А ако ме питаш защо я продава ще ти кажа само, че предишния му Мерцедес беше над 300 коня, така че

този дизел, колкото и да искаше да пробва икономична кола не му допада!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.5 150к.с.е стария мотор новите са съответно 155,163 и 180 к.с. Говори се че са изчистили грижите,но 1,9 се води за най здрав,още повече ,че с чип върви точно колкото 163к.с. 2.5.

Тея проблеми на 2.5 ги раздуват определени хора във форума... Когато искаш да дадеш малко пари, няма как да караш среден клас кола с висок клас двигател :hilezh: А страшно съм любопитен с какъв чип 1.9 ще върви като 2.5 - поредната басня

Колегата с дяволския ник - за 35К как ще вземеш тди куатро не знам - само акциза му е към 9К. Куатро на 1.9 не е добър вариант - да не кажа лош

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) А страшно съм любопитен с какъв чип 1.9 ще върви като 2.5 - поредната басня

Сега ще ти задоволя страшното любопитство.Дори 1.9 с чип сравнен с твоето 2.5 TDI 155к.с. е по бърз ето и статистиката:

показатели на 2.5 155к.с. 0-100 9.4сек.

2.5 163к.с. 0.100 8.9 сек.

показатели на 1.9 TDI 131к.с. 0-100 9.9 сек.

1.9 TDI 131к.с.след чип е 164к.с. 0-100 8.9 сек.

А басни и тем подобни никога не си позволявам да правя още по малко пред толкова много хора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяташ ли, че цитираната от теб статистика е от полза в реални условия? /освен ако не си фен на "ластиците"/ Защо не изнамериш друга такава, която да ти е от полза на пътя, а не такава каквато им е изгодна на производителите и продавачи на чипове?

ПС. В предишния ми пост нямаше нищо относно моя автомобил - недоумявам защо го намесваш??? Нямаше и нищо лично към теб, обаче ти реагираш като ощипана ученичка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също е много интересно как след чипосването всички коли ги дават че харчат по-малко ;). Иначе 1.9 си е страхотен двигател и особено на А4 както е по-лека много добре й отива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяташ ли, че цитираната от теб статистика е от полза в реални условия? /освен ако не си фен на "ластиците"/ Защо не изнамериш друга такава, която да ти е от полза на пътя, а не такава каквато им е изгодна на производителите и продавачи на чипове?

ПС. В предишния ми пост нямаше нищо относно моя автомобил - недоумявам защо го намесваш??? Нямаше и нищо лично към теб, обаче ти реагираш като ощипана ученичка

Смятам да, защото резултатите са реални,и са изпитани от мен лично.

P.S.Напротив има относно твоя автомобил,а именно темата е за Audi A4 2,5 TDI.което съвпада и с колата ти.

Може би си мислиш,че няма лично към мен,но не е така ,ти апострофираш изказано мое мнение,което смятам вече и за аргументирано...

P.S.2 Моля преди да изложиш каквато и да е информация,предварително да я провериш,защото без да искаш може да заблудиш някой!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно си фен на ластиците щом ускорение от 0-100 има за теб значение - както и да е. Първо, не съм изнесъл информация, а съм споделил мнение; второ, не апострофирам твое мнение понеже в него ти казваш "говори се" т.е. не е твое; трето, темата е 1.9тди или 2.5тди, не 2.5тди на audi4life - да не би само аз да имам такова?; и, четвърто, прекратявам този безсмислен спор - Весела Коледа на теб, колега, както и на всички останали любители на марката Ауди ;):hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно си фен на ластиците щом ускорение от 0-100 има за теб значение - както и да е. Първо, не съм изнесъл информация, а съм споделил мнение; второ, не апострофирам твое мнение понеже в него ти казваш "говори се" т.е. не е твое; трето, темата е 1.9тди или 2.5тди, не 2.5тди на audi4life - да не би само аз да имам такова?; и, четвърто, прекратявам този безсмислен спор - Весела Коледа на теб, колега, както и на всички останали любители на марката Ауди ;);)

Съгласен съм с теб.

Не ме разбирай погрешно колата ти е супер.

Весели празници на всички и безаварийно :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...