Jump to content

Извеждане на пълненето на газ на Audi 100/C4


Recommended Posts

Здравейте, днес след много мъки и неволи най-после успях да си монтирам пълначката за газ до капачката на резервоара:

Agu-palnene.JPG

 

Това е единственото възможно място. За целта е необходимо да се махне тампона, който подпира вратичката. Самата пълначка се поставя под ъгъл нагоре. Тъй като след пробиването на отвора, пречи кутията, която е заварена от вътрешната страна на калника (вижда се откъм багажника като се свали дясната кора), е необходимо с чук и мамата :shock: малко да се изкриви навътре стената на кутията за да може безпроблемно да мине задната част на пълначката, към която се завива щуцера на тръбата за пълнене. За по-лесно монтиране е хубаво щуцера с тръбичката да се завие преди финалното поставяне на пълначката. Самата пълначка съм я завил с 2-та стандартни рапидни винта (без да слагам пластмасовите черупки отзад), като отстрани и отзад фугата съм я напълнил с топъл силикон за да не влиза вода в багажника. Понеже тампона на вратичката е махнат, за да не влиза навътре, на самата вратичка съм капнал от вътре капка топъл силикон, която да опира на тампончето от което излиза оста на централното заключване (вижда се на снимката). Миналата година, като монтирах АГУ-то не ми се искаше да дупча ламарините на колата за да поставям пълначката отвън по две причини - да не гние и да не се вижда, че колата е на газ. Лошото обаче беше, че при всяко зареждане вътре колата се омирисваше на газ. Затова отдавна бях намислил да извадя пълначката навън, но само при положение, че може да се скрие под вратичката на резервоара. Още не съм зареждал но се надявам да няма странични "ефекти" :bia:

Редактирано от VBI
Възстановяване на снимки
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще те помоля да ме светнеш по въпроса - Бутилката ми е на мястото на резервната и не знам как да огъна така тръбата че да я откарам там, другите преработки не са ми проблем ама тая тръба ще е голям зор.

Редактирано от AUDIST
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще те помоля да ме светнеш по въпроса - Бутилката ми е на мястото на резервната и не знам как да огъна така тръбата че да я откарам там, другите преработки не са ми проблем ама тая тръба ще е голям зор.

Тръбата с внимателно изкривяване на ръка ще можеш да я закараш до това място. При мен бутилката е отзад, над задния мост и също се наложи да я изкривя подходящо за да стигне до вратичката на резервоара. Трябва само да внимаваш сгъвките да са плавни за да не се пречупи тръбата. Ако при теб тази тръба е изведена отвън не е лошо да я извадиш и да я прекараш отвътре. Иначе като си спреш кранчето за пълнене на бутилката, може да демонтираш тръбата за да ти е по-удобно да я прекараш. Само имай впредвид, че след спиране на кранчето остава газ под налягане в самата тръба и е хубаво с някаква химикалка да натиснеш съчмата навътре докато излезе газта. Внимавай, че яко фучи :hilezh: . Ще направя снимка от вътрешната страна (под кората), за да се види по-ясно как седи пълначката :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и обещаната снимка на пълначката от вътрешната страна на калника. Това, което е оградено с червено, е мястото, където е необходимо да се причука/сгъне навътре кутията, за да може безпроблемно да влезне пълначката и да се закачи тръбата.

 

agu-palnene_rear-forum.JPG

Редактирано от VBI
Възстановяване на снимки
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос относно тръбите.

Мерих ги и се оказа че са 8мм. Обаче си имам и нов накрайник (пълначка) който пак е за 8мм тръба ама не виждам как ще закачи тръбата без тя да има конус на края.

Има ли нещо което да прави тръбите на конус (да ги разширява).. и необходимо ли ми е такова нещо за да сложа нова тръба.??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос относно тръбите.

Мерих ги и се оказа че са 8мм. Обаче си имам и нов накрайник (пълначка) който пак е за 8мм тръба ама не виждам как ще закачи тръбата без тя да има конус на края.

Има ли нещо което да прави тръбите на конус (да ги разширява).. и необходимо ли ми е такова нещо за да сложа нова тръба.??

Поставя се "леща" в края на тръбата, която при притягането уплътнява тръбата. Продават ги по 1 лев във всички газаджийски магазини :blackey:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...