Jump to content

извън комфорт


Ssson

Recommended Posts

колеги незнам как да опиша,проблема,преди години карах един сеат с напречно разположен двигател и тампоните на двигателя и скоростната бяха заминли-сещате се какво става когато подадеш и пуснеш газта,в момент на тяга и в момент на спирачка от двигателя-едино супер неприятно предръпване,имам съмнение за диференцияла или проблем в скоростната,сменен сакс,тампони на скоростаната и двигателя освен опорния опред на гредата,въпроса ми е има ли опция да се прее..е нещо по скростната или диференцияла,забелязах когато сменях карета 4е има доста голям луфт радиален в оста на задвижване на полуоските.ина 4е опорния и ли успокоителния тампон ще го сменя.колата е б4 1,9 тдикогато карам на 4 с 50-60 и малко газ,само за потдъргане запо4ва едно адско тресене и предърпване,скоростния лост се клати здраво,дали е от лщлеене на целия двигател със скоростната или идва от самата скоростна,моля ако някой им опит с подобни симптоми да сподели как се е излекувал.предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги незнам как да опиша,проблема,преди години карах един сеат с напречно разположен двигател и тампоните на двигателя и скоростната бяха заминли-сещате се какво става когато подадеш и пуснеш газта,в момент на тяга и в момент на спирачка от двигателя-едино супер неприятно предръпване,имам съмнение за диференцияла или проблем в скоростната,сменен сакс,тампони на скоростаната и двигателя освен опорния опред на гредата,въпроса ми е има ли опция да се прее..е нещо по скростната или диференцияла,забелязах когато сменях карета 4е има доста голям луфт радиален в оста на задвижване на полуоските.ина 4е опорния и ли успокоителния тампон ще го сменя.колата е б4 1,9 тдикогато карам на 4 с 50-60 и малко газ,само за потдъргане запо4ва едно адско тресене и предърпване,скоростния лост се клати здраво,дали е от лщлеене на целия двигател със скоростната или идва от самата скоростна,моля ако някой им опит с подобни симптоми да сподели как се е излекувал.предварително благодаря.

с този правопис.... дори не си направих труда да допрочета до края!

успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с този правопис.... дори не си направих труда да допрочета до края!

успех

мерси за съвета ПРОФЕСОРЕ,все пак правописа е най важното тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за съвета ПРОФЕСОРЕ,все пак правописа е най важното тук.

Приятелю, колегата е много прав за правописа....щото аз точно ти четох темата и се отказах точно поради тази причина....четенето на твоя пост ме изтормози и не стигнах до края естествено...как искаш някой да си направи труда да ти отговори....дай малко по-спокойно и не бързай като пишеш, след което си преглеждай написаното, за да може някой колега като го чете да разбере за кво иде реч....успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо търсиш причината за притрисането в скоростната кутия ... аз мисля, че проблемата ти е по-скоро в нафтовата помпа. Такава неспокойна работа с придърпвания в ниските обороти е типична за проблем в електрониката на помпата. На празен ход играе ли ти оборотомера леко нагоре - надолу!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

играят оборотите веднъж на 10 дена,и то когато е студен мотора.мисля си че от скоростната защото като се успокои и като върна плавно газта и мотора започва да спира пак го прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

играят оборотите веднъж на 10 дена,и то когато е студен мотора.мисля си че от скоростната защото като се успокои и като върна плавно газта и мотора започва да спира пак го прави.

центровките на помпата ти не са добри!сигурно има и синкав пушек след теб, особено когато си я пуснал надолу на скорост без да подаваш газ.отиди да ти проверят центровката, само да не е в супердизел!

и наистина внимавай с правописа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

синкав пушек има само сутрин като е студена,интересното обаче е че не изкарва черен дим-никога,нито на място като я изфосирам,

нито като карам в по-високи обороти или превключа на по малка предавка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

вече реших проблема,посетих dani_94 от Монтана и за час колата ми заспа,всички проблеми изчезнаха,колата стана пъргава и по мощна и се кара с удоволствие.

Така че ако някой има подобни симптоми и невървежи с печката да отиде до Монтана и колата му ще стане найстина TDI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...