Jump to content

Как се демонтират пластмасите на вратите,на които са бутоните за сваляне на стъклата


Ilian17

Recommended Posts

Здравейте колеги! Отдавна се каня да пусна тази тема,но се нямах време. Интересува ме как се демонтират пластмасите на вратите - тези,върху които са бутоните за сваляне на стъклата на АУДИ А4 Б5 96г. Ако някой ги е демонтирал ще бъда много благодарен ако сподели как става.

post-51270-1284905462.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Отдавна се каня да пусна тази тема,но се нямах време. Интересува ме как се демонтират пластмасите на вратите - тези,върху които са бутоните за сваляне на стъклата на АУДИ А4 Б5 96г. Ако някой ги е демонтирал ще бъда много благодарен ако сподели как става.

аз съм ги свалял сам и без опътване, но не помня детайли. в общи линий е това :

1. сваля се кората като първо махнеш всички винтове и после повдигнеш нагоре. разкачат се и колонките

2. после трябва да разлепиш изолацията (би било хубаво ако имаш лепило за след това да си я залепиш..

3. на вратата на пасажера не бе нищо сложно , може би 15 минути цялата операция

4. при шофйорската врата имах малко проблеми с това, че таз пластмаса е закрепена заедно с копчетата за стъклата. имах там някакви ядове и мисля, че се наложи да лепя малко нещо което счупих.

като цяло е елементарна операция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста по-лесна е процедурата! Свали просто корите и ще видиш как се сваля панела с бутоните, няма нищо сложно и нищо не се разлепя.

Кората се дърви на 4 винта - 2 в горните й крайща отстрани и 2 по-големи под дръжката за затваряне. После само плъзгаш нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сваляш корите колега , свалят се лесно има 2 малки болтчета горе и 2 рапидки в дръжката и една в самата долна част на дръжката която я затваря, и се дърпа цялата кора нагоре ,а въпросната дръжка се държи на 2 малки болтченца отвътре , после бутоните и копчето за ел.огледалото се свалят леко и внимателно с тънка права отвертка

Редактирано от stangata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги,утре мисля да се заема с процедурата по демонтирането.Целта ми е да ги сваля,за д мога да ги пребоядисам,защото са ми доста издрани! :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги,утре мисля да се заема с процедурата по демонтирането.Целта ми е да ги сваля,за д мога да ги пребоядисам,защото са ми доста издрани! :hilezh:

Колега ако може да направиш няколко снимки на махането на кората, понеже при мен на дясната врата същата тази пластмаска като се размърда доста играе насам-натам и се чудех как да я стегна да не се движи толкоз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако може да направиш няколко снимки на махането на кората, понеже при мен на дясната врата същата тази пластмаска като се размърда доста играе насам-натам и се чудех как да я стегна да не се движи толкоз.

Добре колега ще снимам процедурата и ще кача снимките,а по въпроса за играенето,опитвал ли си да я залепиш някак?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз ги боядисвах мойте да знаеш че трябва да изтъркаш боято като гума до пластмаса иначе всичко се бели после върху тва покритие не хваща пластификатор след много търкане водно накрая стана ,обаче се ядосах и си ги купих нови и мирясах. По въроса за играенето мисля че няма нужда от лепене а само може би малките винтчета отвътре са се охлабили или трябва да се сменят с по-дебели

Редактирано от stangata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз ги боядисвах мойте да знаеш че трябва да изтъркаш боято като гума до пластмаса иначе всичко се бели после върху тва покритие не хваща пластификатор след много търкане водно накрая стана ,обаче се ядосах и си ги купих нови и мирясах. По въроса за играенето мисля че няма нужда от лепене а само може би малките винтчета отвътре са се охлабили или трябва да се сменят с по-дебели

Колега мерси за полезното инфо,а да те питам на каква цена ги взе и каде мога да ги намеря и аз да си купя направо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега от юнитрейд , има ги и в порше значи двете горни части лява и дясна , като лявата е без панелчето 65 лв и то с 20 процента надолу а панелчето на лявата струва още към 50 лв някъде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...