Jump to content

Блокаж на диф - от кола С на кола БЕЗ. Може ли?


c.g.l

Recommended Posts

Съгласен съм, за 2 г и половина и един път не съм го ползвал в каква кал съм газил и в сняг до вратите,чак ме е срам да покажа клиповете.Лебедка :) .Кой от колегите е ползвал блокаж и в каква ситуация?

Покажи не се срамувай. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, за 2 г и половина и един път не съм го ползвал в каква кал съм газил и в сняг до вратите,чак ме е срам да покажа клиповете.Лебедка <_< .Кой от колегите е ползвал блокаж и в каква ситуация?

И на мен ще ми е интересно да видя нещо натурално и истинско.

А иначе гледах в етката това ще е голям филм ако трябва да се прави както трябва. То са едни тръби, едни вакуми, едни управляващи блокове- чудо. Ама аз май ще направя опит да го "изгледам" стига да мога да си набавя всичките чаркалаци.

Редактирано от Quattro®
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покажи не се срамувай. <_<

Тук изобщо не съм ползвал блокаж, задна и газ,дори на снимката стои на скорост и ръчна наполовина,защото ръчната работи само на дясното колело-скъсано жило.Клиповете тук http://www.clip4e.com/play_toni_izpepelqva_snega_s_audi_quattro.htm , айде стига толкова , че излязох извън темата и ще ме нападнат всички

6051057635466066311295429809J9GbCYqudbSBvkllWDBb.JPG

174593803714805887371295429817mIdFxKtNG5fLlAj6rBQ3.JPG

7819257474445625461295429802upkxAxV1OkKr9u0Cx1Ti.JPG

977294864135124419612954298066tS0AANTCRv3g03vRCvQ.JPG

62999754013187718501295429823lZo1ljjLllD9kmhgiHjB.JPG

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук изобщо не съм ползвал блокаж, задна и газ...

Най-големият недостатък, който се отбелзва във всички ревюта за Ауди, е тежката предница (като с умрял кон върху нея:)). Това е и най-голямото предимство през зимата с ниска скорост - много доброто сцепление. Заради тази особеност качването на баир на задна е възможно дори без куатро.

На по-новите модели, мисля, че и да искаш блокажът с ЕДЛ не работи на задна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заради тази особеност качването на баир на задна е възможно дори без куатро.

Ъ-ъ не е вярно,едно С3 Авант с предно и една фиеста се опитаха да го направят на предна и на задна скорост и не стигнаха и до половината на мен,а и бяха със чисто нови зимни гуми , а моите бяха поизносени.Като стана въпрос за гуми,някой пробвал ли е да кара куатро с летни гуми на сняг или лед?Аз един път се прецаках и тъкмо сложих летите джанти с новите летни гуми и заваля сняг.Много трудно се кара,защото гумите стават на пластмаса и 4-те въртят и беше доста дисковфортно в сравнение със зимните гуми, както казват като магаре на лед http://vbox7.com/play:f50dec97

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъ-ъ не е вярно,едно С3 Авант с предно и една фиеста се опитаха да го направят на предна и на задна скорост и не стигнаха и до половината на мен,

Ц3 авант има съвсем друго разпределение на теглото. Най-добре е 90-ка с 5 цилиндров мотор и предно :hilezh:

Като стана въпрос за гуми,някой пробвал ли е да кара куатро с летни гуми на сняг или лед?

Да. Дори дрифтенето не върви заради прекалено лошото сцепление. За спиране или стабилност и дума не може да става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...