Jump to content

А4 1.8Т странен шум ...


redman_kn

Recommended Posts

Миналата седмица  в неделя ми се наложи да мина през "панорамния път " и в следствие на запушена шахта на едно място имаше около 40 / 50 см вода . Бавно беше премината водата без някакви видими проблеми освен доста боклуци пред радиатора ...
За съжаление след 3 ,4  дни при слизане от колата установих някакъв странен шум отпред ( виене ), което се увеличаваше с увеличаването на оборотите на двигателя .
Според мен "виенето" идва от дясната част където са ремъка и ролките (шайба) на компресора на климатика .
В последствие най случайно установих ,че с пускането на климатика (компресора )виенето изчезва докато компресора работи ,след като се изключи веднага започва виенето отново .След няколко повторения - включване / изключване резултата е същия.
Очаквам всякакви мнения за ремонта който ми предстои ( какво трябва да бъде сменено ) и дали ще е необходимо разскачане на предната маска като при обслужване .
Благодаря предварително

Редактирано от redman_kn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този случай колега какво се сменя - лагера или цялата шайба и какво е необходимо да се демонтира ( компресора или само шайбата ) както и дали това може да стане само с махането на кората под двигателя ?
Какви части (марка ) препоръчвате / номера на частите ?
Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...