Jump to content

Арматурното табло разлепено в крайщата


leo

Recommended Posts

Колеги пускам нова тема, защото старата има много писано в нея и искам тази да е на чисто. Видях, че много имат проблем с таблото като в това число бях и аз. Проблема вече е решен! Ето как оправих тази дразнеща картинка. Надявам се да помогна и на други да си решат проблема.

Ето тук снимковия материаляя а по надолу ще опиша за всяка стъпка по отделно. http://prikachi.com/gallery_view.php?gal=2...4495&page=1

Снимка 0

Ето така изглежда таблото преди да го залепим (всички с този проблем знаят много добре)

Снимка 1 , 2 , 3 , 4

Подпъхва се отверка, здрава и по дълга да ви е по лесно както е показано перпендикулярно на гредата и натискате смело докато се освободи в горния край, след което плъзгате отверката по гредата горе долу към средата и пак натискате и вече освободения край го държите и може дори и да теглите за него, но внимателно разбира се.

Снимка 5 , 6

Вече освободената греда може да изкарате след като е излязла от трите щипки които я държат за гредата. (ако имате диод за алармата и е на нея внимавайте с кабелите да не ги прекъснете)

Снимка 7 , 8

Тук се виждат трите щипки които държат кората към гредата (доста са жилави)

Снимка 9 , 10 , 11 , 12

Има една пластинка в долният край която държи кората към гредата и ако изпадне трябва да я сложите на мястото и което се вижда добре на снимка 11. То представлява изпъкнала част от гредата където ще влезе единия край на пластинката.

Снимка 13

Подложете нещо на таблото за да не го окапете с лепило. (макар, че моето го издуха вятъра и работих без предпазни средства)

Снимка 14

Предварително си пригответе нещо с което да намажете таблото отдолу по вътрешните ръбове. Аз използвах кабел. Огъвате го предварително толкова колкото трябва да влезе под таблото и слагате лепило в края му. Лепилото да е тип гел, (аз използвах JIP черно зелена тубичка една ми стигна) за за може да се държи на кабела.

Снимка 15 , 16

Мажете, ако трябва няколко пъти докато мислите, че има достатъчно лепило и след това притискате хубаво края и периферията му също. Задържате около 1 мин. след което пускате и виждате как е станало. Ако има незалепени места повтаряте същото на незалепналото място докато се залепи.

Снимка 17 , 18 , 19 , 20 , 21

След като се е залепило нагласяте кората първо в долният край, като трябва да влезе в пластинката долу дето споменах на снимка 9 и след това я притискате да влязат щипките на местата им. Като я нагласите може да я почукате с ръка да сте сигурни, че е прилегнала точно. Нагласяте гуменото уплътнение покрай нея ако го е притиснала с помоща на отверка.

Снимка 22 , 23 , 24

Ето така изглежда вече залепеното табло.

Същата процедура се повтаря на другата страна.

Дано съм бил полезен.

УСПЕХ В НАЧИНАНИЕТО!

П.С. - Извинявам се за качеството на някой снимки.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Колега да ти повдигна темата малко :) Кажи това лепило още ли държи, защото в събота ми предстои тази процедура и на мен? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти..и аз се мъчих с този проблем оправих го най после с това допълнение че изработих много финни алуминиеви лайстни ,боядисах ги черни и защипах тези места след залепването, които със сигурност пак ще се отлепят но когато са затиснати ( разбира се прецизно и естетично )няма да се повдига грозно кожата нагоре....

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...