Jump to content

Много моля за помощ!


Dreo

Recommended Posts

Колата е: 2.0 20V NM

Проблема е:

Колата започна да прекъсва като на кабели или свещи и да пуши и мирише на бензин много яко, но се оправяше на моменти докато ускорявам и пак прекъсва като пусна газта. Смених кабели,свещи,капачка и палец на делкото, но без резултат (ту прекъсва ту работи).

Свалих главата и я ремонтирах- 10 водача,2 повдигача, гумички и 2 криви клапана (в следствие на "нещо" влезнало и излезнало) 1 всмукателен и 1 изпускателен.

Днес след центровка колата работеше много добре и така цели 50км. Сега пак прекъсва по същият начин и пак заработва за малко по някое време.

За ремонт на главата ми казаха в сервиз на Бош, където бяха сменили една свещ защото влизало масло и свеща заминавала.

След един час проблема пак се появи.

Дайте съвет какво е или кое да гледам: датчик на Хол; бобина; комутатор; компютър или какво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като си оправил тези работи ми се струва, че остава дебитомера...

Бих те посъветвал да закараш колата под моста Чавдар, вярвам ще ти помогнат.

Интересно ми е почувства ли разлика в резпонза след ремонта?И като обороти кога прекъсва?

На студен или топъл мотор го прави?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значиии...при мен е същата работа, обаче го прави само като загрее...пуска перката охлажда малко....оправя се...достига отново работната температура и отново забива муцуна...смених всичко както следва по тоците без резултат...остана ми бобината да видим, ще пиша ако има резултат :birthday:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах, там където искат да ти сменят главата не премериха ли нялягания?

Дебитомера какви стойности показва?

..остана ми бобината да видим, ще пиша ако има резултат :birthday:

какви бобини ,какво не и харесваш на бобината? С тия темпове колата ще ти излезе златна.Всички реват че в сервизите само сменят части и тн....Ето пример,собственост от 11 год кола!!! непипната!!!

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=103596&st=0&p=1580238&fromsearch=1entry1580238

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В бош трябва да са проверили всичко. Не са ми казвали да има някакви проблеми. Няма газ! Незнам стойности. Може ли от дебитомера да работи като на 4цилиндъра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на малко по-друг мотор(2,2 20вт) така работеше, и то го правеше от време на време, ту е ок ту почваше да прекъсва и да не работи както трябва.

Как са газовете на колата?Има ли димни сигнали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Май ще излезе комутатор!

От както съм го сменил вече два дни няма проблем.

И се оказа, че гори(спира да работи) свеща на 1ви цилиндър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...