Jump to content

ОБОРОТОМЕР


Recommended Posts

Вчера пътувах и валеше постоянно, но забелязах, че като спрях на едно място и оборотомера ми показва нула, все едно колата не работи, но като дам газ и реагира и си показва :dance::dance: , направо нямам никакво обяснение на това, може ли да се е намокрило нещо и затова да дава така.

Ако някой има някакво обяснение на това ще съм много благодарен да сподели :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах точно същия проблем. Появи се една вечер докато се прибирах към вкъщи. На сутринта проблема беше изчезнал. Според мен логичното обяснение е това което и ти даваш - някаква влага проникнала някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=9731&hl=оборотомер

...и още карам така... само днес забелезах, че стрелката отиде почти до нулата когато двигателя стигна работна температура... :dance: , а оборотите и поведението на двигателя - абсолютно нормални на слух и на каране... :dance: Между другото тая фиеста се започна в края на миналото лято еднократно... след два три месеца пак... после след месец... та досега - когато постоянно си е така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам твоите уреди дали са така, но ще ти кажа как реших проблема при B4-ка , която имах. След като свалих таблото и го гледах достатъчно умно и достатъчно дълго време :dance: развих болтчетата които държат оборотомера за платката и отново ги завих. Проблема изчезна. Може и да греша, но смятам , че точно болтчетата дават маса от уреда към платката т.е. ако са се окислили нямаш маса. Успех :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега! Аз имах същия проблем преди време и след отваряне на таблото се оказа студена спойка на платката. След запояването всичко се оправи и сега нямам никакви проблеми с оборотомера :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички за мненията, днес мисля да поразглобя малко таблото и да видя дали ще има някакъв ефект, силно се надявам да се оправи, не че е кой знае какъв проблем, но малко ме дразни. После ще пиша какво е станало и дали има някаква промяна :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, да кажа сега какво се случи вчера след като си разглобих таблото на всичките му съставни части и не можах да разбера какво да търся под понятието "студена спойка" :nixweiss: и реших, че нищо няма да направя. Сглобих го пак, като този път се сетих да стегна всички болтове както трябва. След като го сложих на колата и се оказа, че се е оправило :bia: . Колегата Zoro се оказа много прав :) Дано да изкара повече време, защото иначе трябва да си купя ново табло :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:):):) Туй тооо.... :bia::bia::)

Явно ще се заемам и аз да разглобявам и сглобявам... Въпреки че... Логика - никаква... и съответно гаранция, че след 1 месец нема да е същото - пак никаква... Странна работа! Само да ми остане свободно време в близко бъдеще и го метам и аз т'ва табло. Ама като си помисля на к'во (и кого) според мен дължим тез глупости... Кат'че ли не знаем, че Б4-ка нема как да е на 134 000 километра и на 10 години едновременно... Ама не! Те требва да ръчкат там и после да си блъскам главата с нескопосните им изяви с отвертката... :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:bia::bia: не знаеш колко си прав колега. Относно гаранцията дали няма пак да се скапе, все си мисля, че има гаранция, ама не че няма да е същото, а че със сигурност след време пак трябва да се правиме на майстори. :nixweiss:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера пътувах и валеше постоянно, но забелязах, че като спрях на едно място и оборотомера ми показва нула, все едно колата не работи, но като дам газ и реагира и си показва :bia:  :bia: , направо нямам никакво обяснение на това, може ли да се е намокрило нещо и затова да дава така.

Ако някой има някакво обяснение на това ще съм много благодарен да сподели :nixweiss:

И на мен това ми се случи по време на дъжд! Заедно с проблема с оборотомера ми светна и лампата на маслото (светеше постоянно),което повече ме притесни,отидох при един монтьор той разбазика датчика и се оправи и оборотомера! Явно наистина е било от влагата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно се надявам да е от влагата колега, все пак като поизсъхне скапаното време има шанс да не се попре*бе пак :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да споделя на мен кво ми се случи днес с проблема посочен по-горе... Отидох на диагностика, за да съм сигурен, че реалните оборотите на колата са нормални и се оказа, че е точно така (860-870 об/м), т.е. ушото ми е по-точен оборотомер от този на таблото... Та момчето от сервиза я поизфорсира до към червената зона - 6200-6300 об/м и стрелката взе, че се закова на 850 об/м след това B):DB):) .

Каза ми, обаче, че тва нищо не значи и съвсем скоро пак ше падне на любимото й в последните месеци място - с 2 деления под нормалното :wall: ; сподели, че е разглобявал 3 пъти табла на ауди-та със същия проблем и не се наема да го направи пак, защото даже и да го оправи временно - скоро пак се скапва... Каза, че нема идея каква може да е причината, ама аз имам :):wall: . Посъветва ме да взема табло от некоя морга, щото нов оборотомер бил (проверих и аз) - към 500 B) кинта!

Поне се успокоих че нищо им нема на оборотите... :D А таблото все ще измисля как да го накарам да показва точно :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се надяваме колега като го измислиш да споделиш и с нас, защото моят оборотомер от време на време пак си прави каквото си поиска, по-рядко де, но все пак го прави. Не ми се купува пак табло, това ще му е за втори път, започнах да си ги складирам вече :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За споделянето нема проблем... Засега си работи перфектно обаче... ;)

Ама ако се наложи (за което очевидно с теб сме абонирани ;) )... понеже нито разбирам особено, нито имам нерви за базикане вътре в таблото съм намислил да ползвам услугите на баджанака си, който има морга тук във Варна. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...