Jump to content

Разлепено предно стъкло


mouldmaker

Recommended Posts

Здравейте колеги. Преди около година станах собственик на въпросният автомобил Ауди 80, 1.8, карбуратор, 1988г. Оказа се, че предното му стъкло е разлепено от долната страна цялата и около 10 см в долният край и на двете страни. Предишният собственик сигурно знае защо, но тактично си премълча за всички проблеми, които не се виждат на "прима виста" :respekt: (както и да е това е друга тема). Отидох до "Кобра", човека го огледа, първо каза , че ще стане, но трябва да се свали цялото, но след това забеляза едни участъщи в горният ъгъл, все едно е влязъл въздух под стъклото и каза, че е взело да се разлепя и да се ориентирам за ново стъкло. Питах го дали има вероятност това стъкло да падне, той каза че няма, което ме успокои и си го карам така, но... ме дразни! По неравен път се движи и вибрира в долният си край! Та някой ако е наясно нека сподели- има ли начин да го залепя криво- ляво в долният край това стъкло, как и с какво? Просто не ми се влагат средства за ново стъкло в кола, която ще карам още година- две и която съм взел с ясното съзнание, че ще съм и последен собственик!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти прецени. 180 лв ли струва зрението ти? То стъклото не може да падне, но при евентуален инцидент е по- голяма вероятността цялото да влезе при теб или да изхвърчи навън.

Аз бих го сменил. Но това ако е сериозно отлепено.

Я първо сложи снимка на 'отлепеното'- почти съм сигурен, че е побеляло само в ъгъла над акумулатора- на 99% от 80- ките там се отлепва. Достатъчно е да омажеш със силикон при свалено уплътнение (пада с поглед) и ще изчезне бялото скоро, иначе ще си остане резлепен ъгъла, но ако е само той, нямаш никакви грижи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъклар ти е казал, че няма да падне стъклото.

Той има интерес да ти каже, че ще падне,а щом ти е казал, че няма да падне, значи проблем няма.

А и щом ще я караш само 1-2 години още, то работата е ясна - карай и не се разправяй.

Освен, ако толкова те дразни, че сън не те хваща , или искаш да дадеш на джамджията 180 лв.

Редактирано от slona
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, сериозен теч в купето не съм забелязал, само вратата откъм шофьора съм забелязал, че се пълни с вода като я мия например, но като отворя вратата тя се изтича отдолу от някаква дупка, но честно казано и това не ми е кой- знае какъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти прецени. 180 лв ли струва зрението ти? То стъклото не може да падне, но при евентуален инцидент е по- голяма вероятността цялото да влезе при теб или да изхвърчи навън.

Аз бих го сменил. Но това ако е сериозно отлепено.

Я първо сложи снимка на 'отлепеното'- почти съм сигурен, че е побеляло само в ъгъла над акумулатора- на 99% от 80- ките там се отлепва. Достатъчно е да омажеш със силикон при свалено уплътнение (пада с поглед) и ще изчезне бялото скоро, иначе ще си остане резлепен ъгъла, но ако е само той, нямаш никакви грижи.

Не съм сигурен дали добре обясних или може би допускам теминологична грешка... значи това "побеляване" го има на различни места, но не съм сигурен точно от там ли идва проблема!?!

Проблемът ми е, че цялата долна страна на стъклото не се държи за нищо. Забравих да спомена, че там и самото уплътнение почти се е извадило (от време- на време го понатиквам с отвертката, че стои мн. грозно). Не съм сигурен в случая дали "разлепено" и "откачено" не са две различни понятия, не съм наясно точно как е фиксирано стъклото към купето и може би говоря глупости поради тази причина. В момента няма и с какво да снимам, понече фотоапарата е със синът, а той е при баба си за ваканцията, но ако не става ясно какво искам да обясня, ще искам от колегата фото и ще го снимам.

Благодаря за вниманието и желанието да помогнете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стъклото е изцяло лепено към купето. Няма рамка, няма гумено уплътнение. Има канал, който се пълни със силикон, и стъклото се фиксира. Колята трябва да стои после поне два часа без да мърда. При смяната на моето, отгоре го прихванаха с тиксо към тавана, за да не се свлича. Стана. Ама после отиде половината боя, като разлепвах тиксотоhilezh.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...