Jump to content

Проблем с ABS/ASR


hristoffy

Recommended Posts

Здравейте,

имам проблем с ABS/ASR системата. Преди известно време започна на моменти да се включва звукова и светлинна аларма на таблото и същевременно с това са се включва и лампата на ABS или ASR, а понякога и двете. Известно ми е, че датчиците и на двете са едни и същи. Проверих и почистих и четирите датчика, работят всичките. Понякога се получава в движение и изчезва от самосебеси, понякога се получава след като съм спрял и запаля двигателя, понякога пък обратното седи грешката при изключване на двигателя и при паленето вече я няма. Има ли някой представа какво може да бъде, някъде някой кабел или нещо друго? Сигурно е съвпадение, но това нещо взе да се получава след като извадих перката на климатика за смяна на четки. Възможно ли е да са се натрупали грешки в компютъра?

Друго, което ми прави впечатление, че от известно време при изписване след колко километра трябва да сменям масло си стои на едни и същи километри: SERVICE 14300

Редактирано от hristoffy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре я виж на Ваг-Ком.И тя ще си каже.

Знам, че това ще ме посъветвате и мисля да го направя, но ако отида и в момента грешката я няма, дали компютъра пази нещо като история на алармите, защото в противен случай нищо няма да се види. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не стане нещо непредвидено в сряда ще я водя на Ваг-Ком и ще пиша за резултата. По принцип пича дето ще я гледа разбира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пази пази, всичко ще си каже маймуняка, въпроса е кой ще ги тълкува грешките.

Не е задължително да пази. Има си един специфичен проблем с окабеляването на АБС компютъра, от който пищи алармата, а грешка не се записва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kolega pi6i posle da kajesh kakvo e stanalo 4e i az go imam absoliutno sushtiq problem :)

А ти водил ли си я твоята на доктор?

Не е задължително да пази. Има си един специфичен проблем с окабеляването на АБС компютъра, от който пищи алармата, а грешка не се записва.

А решението на проблема имаш ли представа какво е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А решението на проблема имаш ли представа какво е?

според volkswagen.msk.ru се презапоява пътечката или се сменя платката. На автомобила, на който наблюдавам проблема не сме правили нищо - първо защото не всеки път пищи алармата и второ защото всичко работи коректно.... все още :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според volkswagen.msk.ru се презапоява пътечката или се сменя платката. На автомобила, на който наблюдавам проблема не сме правили нищо - първо защото не всеки път пищи алармата и второ защото всичко работи коректно.... все още :)

То и при мен не всеки път пищи алармата, но първо ме дразни и второ като писне и светне лампата на ABS-а и/или ASR-a съответната система не работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес най-накрая успях да закарам колата на ВАГ-КОМ. Отначало програмата не можа да се свърже изобщо с ABS/ASR-a. След това даде грешка в комуникацията. Човека, който я гледа каза, че може да е куплунг, кабели или самия комуникационен модул. Извадихме куплунга, видимо няма проблем, сложихме го пак. При второто връзване с компютъра грешката беше изчистена. Направих само няколко километра и нямаше проблем, утре ще я пробвам повече. Дано да е била лоша връзка или нещо замърсено в куплунга.

Редактирано от hristoffy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес проблема се появи отнво. Отворих капака и при разбутване на куплунга, се чува искрене вътре като при лош контакт и ту се появява алармата ту изчезва. Видимо няма пеоблем, но явно проблема е от там. Утре мисля да го отварям да видя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...