Jump to content

бързина на типтроника


spedera

Recommended Posts

Много странно нещо е комбинацията между електронна газ,6 степеннен типтроник,натоварена кола -кикдаун и 1 сек сваляме предавки около 2 или 3 след

още толкова се тръгва да се ускорява и се оказва че сме изпуснали момента и колата отсреща е близо.:bia: на С -режима по се понася.Мислих за чип,запознати коментираха че уш го немало

този момент,други твътдяха че този ефект е по добре за скоростите.Няква дилема ми се върти ако някои е запознат с явлението и как да се справя с него да напише некои ред:unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре познатият лаг.

Аз го избягвам, като подавам малко газ половин/една секунда по-рано и когато настъпи момента ръчно от волана свалям една предавка.

Много колеги споделят, че ремапа ги отърва от тази сложна процедура!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе не мисля че моторите са слаби V10 5000 vw phaeton и vw touareg без чипове са и двата но можеби при touarega по малко бави една идея можеби е по лек,phaetona e дълга база.:bia:

Доколко е безопасен обаче е ремапа с тези въртящи моменти съотнесено с типтроника,или е по добре да да се премиря с този лаг,dry.gif

Редактирано от spedera
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е смисъла от кикдаун при наличие на мощност и въртящ момент?

С ръчни скорости с газ "до дупка" ли се изпреварва?

Аз или използвам С режима, които държи една предавка повече и при настъпване на момента на изпреварване съм винаги в обороти с достатъчно мощност

или в ръчен режим си заключвам някоя предавка над 2500-3000 оборота. После само с чукване на газта колата се ускорява без използване на кикдаун. Имам и достатъчно оборотомер до близо 7000 оборота и няма изпреварване или ситуация (освен гонка), която да налага смяна на предавка докато трае ситуацията.

Лаг е времето за превключване, а описаното забавяне в случая не е лаг. Просто типтроника не може да вземе веднага правилното решение. Това е напълно нормално и не се решава с никакъв чип. Ако караме колата с икономичната програма как може един компютър да прозре какво ще искаме да направим в следващия момент? Затова си има режим С и ръчен режим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...