Jump to content

проблем с типтроника


ivo3591

Recommended Posts

здравейте,имам голям проблем с ауди а4 2,5 тди 1998 година.та проблема е следния,когато колата не е карана повече от 2 часа демек студена автоматика влиза в авариен режим на работа и до там,след няколко пати гасене и палене и минаване на 200 300 метра в авариен режим колата се оправя,и няма проблем с сменянето на предавките.закачихме я на комп.и показа грешка-отворена схема на 3 цилиндър,и ми казаха 4е проблема е от ГНП-то а не от скоростите!попитах на няколко места и отговора беше същия,че е напълно възможно.моля помогнете ако някои е имал същия проблем.

Благодаря предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ми като са го прочели не може ли да се оправи грешката.

изчистиха я и след като истина колата пак се появява.казаха 4е трябвало ремонт на гнп-то което излизало към 700 лв и само в Пловдив ги правели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз имам един приятел който работи при един дизелджия в едно село до Ловеч да не отнеса някоя критика но той може би е най добрия в областа даже съм му поръчал да пита по твоя въпрос утре живо здраво ще му звънна да го попитам.Понеже аз исках такъв мотор дори още съм навит той ми казваше за някъкъв клапан ли беше не си спомням в самата помпа който се предавал и струвал към 600 лева така мисля но не съм много сигурен беше преди 2 години.

От каде си?

Редактирано от nikolai ivanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е,но щом грешката е в ГНП-то то е нормално да работи в Авариен режим за да неможеш да прецакаш мотора.

Имам приятел със ML320 онзи ден отива за риба как го е карал кво е правил неква възглавница въздушна се прецаква и повече от мисля 10 километра ли каза не развива некви такива така че и при тебе е така Мотора с Автомата са едно но трябва да се открие кое е.Утре ако разбера нещо ще ти драсна.

Редактирано от nikolai ivanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www..org.org/forum/viewtopic.php?f=8&t=1113

ееее каде да ти го пратя и аз не го отварям от форума

Редактирано от nikolai ivanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

темата е в сайта на Аудиемоушън и е от Ana Panayotova не ми позволява да напиша сайта драсни в гоогъл проблем с типтроника и гледай каде ще излезе аудиемоушън.орг

Редактирано от nikolai ivanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето:

от RSQ » 07 Мар 2007, 12:05

Проблемът е отстранен, както ми написа дамата. Всъщност горивната помпа е дала фира и компютърът автоматично задава авариен режим на скоростната кутия. Въпросният автоцентър "Автоматик" работи с Bosch сервиза в Бургас на партньорски начала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, а нивото на маслото в кутията гледал ли си?

Не,но ако няма масло защо като мина 100 200 метра се оправя и излиза от аварийния режим?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Загрява и се разширява и така вече има що годе достатъчно за нормална работа. По принцип при проблем с автоматика се проверява първо маслото, не е сложно, но трябва квалифициран човек все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не казвам че не е, просто изказах предположение различно от това което имаш. Проверката няма да ти струва много, а ако няма масло и я караш няма да е хич евтино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди виж нивото на маслото в сервиз за автоматици и тогава предприемай други действия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля 4е проблема може да е от авансатора на помпата,

но зака4и колата на ваг ком и виж то4но каква е грешката по код

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...