Jump to content

Запитване за размер джанти и гуми за Куаттро


Recommended Posts

Колеги, въпросът ми е следния:искам да си купя джанти за б4-ката и тъй като е куаттро изпитвам малко притеснение за размера на джантите и гумите...Джантите са 17-ки от Порше но предните са 7,5J ET50, а задните- 9J ET55, дали ще имам проблем с техниката?!!Надявам се разбиращите колеги да дадат точен отговор, за да не разбирам по тегавия начин дали става или не... :zustimm:

Благодаря предварително! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двата модела джанти като широчина на гумата могат да съберат еднакви размери.

Като сметнеш хубаво след това и нужния фланец не мисля,че ще имаш проблем :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Алекс,проблемите при тия джанти са основно два.Първо ЕТ-то е много голямо,което значи че жантата ще влезе много навътре в калника,и ще ти трябват около 30мм. фланци,което вече ти е от полза,зада си направиш прехода на 5x130.Втори проблем са ти гумите,предполагам 225/45/17 предни и 255/40/17 задни,ако спазиш диаметъра на гумите да е еднакъв(няколко мм. не са проблем)няма да имаш проблем с куатрото.А и малко тегаво се кара по коловози с много широки гуми :rolleyes:

Редактирано от audi200V8
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники, Жоро, много ви благодаря за коментарите!Значи да съм спокоен!Мисля това да ми е летния комплект джанти с гуми.Предполагам има опция да е с еднакъв размер гуми отпред и отзад?Или бъркам?

Как ви се вижда?

280820111392.jpg

28082011144.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава джанта е това.На мен лично на Б4 хубаво ми седи 18-ка... някак по прилично изпълва калника :rolleyes:

На 7.5J съвсем спокойно събираш 245 гума.на 9 също,и няма да седи тясна самата гума.Та ето ти един прекрасен пример за размер гума :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз харесвам 18-ки, но ми идват много над практичността, а колата искам да е пригодна за каране около 60 000-80 000 км годишно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако предните са на 40 тогава ще е по добре, макар че пак излиза над допустимите 20мм разлика ... а и да не говорим , че чисто естетически ще стоят различни и точно отзад където требе да е по голяма гумата тя ше е по малка....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сори за спама ама от къде я купи тая Жанта?

Редактирано от Dragomir Burgas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако станат малки...Ще трябва да купя 18-ки :zustimm:

Купих ги с доста ровене и много късмет...В интерес на истината точно този модел и размер търсих.Наистина 18-ката стои много по-добре, но тази ми е малко по-практична спрямо дупки и силата на колата ми... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам,аз отдавна спрях да му мисля,бих си сложил и 20"ка ако ше стои добре...

но за силата на колата си прав...и спирането и тръгването ше се повлияят зле от голяма джанта и гума съответно :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, въпросът ми е следния:искам да си купя джанти за б4-ката и тъй като е куаттро изпитвам малко притеснение за размера на джантите и гумите...Джантите са 17-ки от Порше но предните са 7,5J ET50, а задните- 9J ET55, дали ще имам проблем с техниката?!!Надявам се разбиращите колеги да дадат точен отговор, за да не разбирам по тегавия начин дали става или не... :rolleyes:

Благодаря предварително! :zustimm:

B4-ката мина на 5х112 нали? иначе беше опасно.....Аз карам Аудито комбито 2.7 .....с 5х130 с фланци ...предни са 8J задните са 9J предни гуми 215/45 17 задни 245/40/17 и има 2мм разлика в полза на задните предните ги помпя 2.5 задните 2.3-2.4 и досега няма проблем от март месец карам така около 5к км съм минал даже наскоро и 260 км вдигна кочината Шумен -Варна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яворе, абсолютно си прав.Затова ми се иска да запазя част от респонза на колата с не чак толкова големи джанти и гуми.Пък по-натам ако ми се прииска умопомрачително голяма джанта става само с покупка... :flehan:

Б4-ката сега ще минава на 5х112, чакам да стане направо със слагането на зимните обувки да не си играя няколко пъти с вулканизиране.

Редактирано от dominator
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на 9-ка джанта съм слагал 215-ка,така че обуването не е страшно.235/45/17 за отпред и отзад нема ли да е най-добре?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пристигнаха жантите...Много са арни, ма верно май са ми малки... :zustimm: Ще поспя една нощ да видим какво ще правя... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Б4-ката сега ще минава на 5х112, чакам да стане направо със слагането на зимните обувки да не си играя няколко пъти с вулканизиране.

А..... когато мине на 5х112 колега ще те питам някои работи ,че аз вече пробвах ...на купето ама греда ...главините от А4 не станаха отпред т.е станаха ащото сега са отпред ама прибраха много гумите и долу шенкела е на 2-3мм от диска а гумата е подрряла в накрайника....Явор 20V каза , че май от Ауди 200 или V8 стават за предни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 10-тина дни ще ти драсна как и кое, но нм-а е с други шенкели.При теб от с2...Вариант ти е да смениш шенкела...Може да ми остане компелт напълно готови, защото ще ги направя и тогава ще сложа всичко на готово, а тези които сваля лесно пак ще ги оборудвам... :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-после у дома...Половин б4 :lol:

img4968p.jpg

img4969os.jpg

img4970vy.jpg

img4971k.jpg

Ще ги лъснем и боядисаме, само да изберем точния цвят...Мисля да купя нови капачки с червената емблема...После другата половина на б4 за гуми и следващото лято на асвалта... :bia:

Редактирано от dominator
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз до 10тина дена може да съм офейкал...ама до месец и половина съм се върнал и ще говорим щото няма как трябва да се моне на 5х112че едни жанти на 5х130 чакат да бъдат монтирани

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

Честити да са, новите жИлеза и да се търкалят все в правилни посоки... :lol:

Ама много "криви" бе!? :bia: Нямат една права линия... :lol:

Ще мина по-късно да ги пипна и да се снимам с тях... :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...