Jump to content

Мнение за А4 В6 1.9 TDI 131hp


Recommended Posts

Здравейте,

От известно време обмислям да сменя стария си Голф 3 с А4 Б6(по-скоро авант, но може и седан) 1.9 TDI 131 к.с. Гледах доста обяви в mobile.bg, но тъй като съм пълен лаик мога да съдя за една кола само по външния и вид. От много зяпане на картинки се спрях на тия две обяви:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11314192248266577&f1=details

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11317060761139633&f1=details

Бюджета е до 13000 лв. Не знам има ли читаво Ауди 2003-2004 г. с този мотор на тези пари в България. Не знам и дали има съществена разлика между 5 и 6 степенна скоростна кутия(предполагам 6 степенна е за препоръчване). Автоматик не искам.

Ще помоля запознатите да ми споделят компетентното си мнение по тези две обяви, а и за нещо друго, което си струва до тези пари на БГ пазара.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа така само по картинки хубави са , търговците на коли знаят как да снимат колите си, така че да хващат окото, но разочарованието идва като отидеш на място, запалиш и огледаш обстойно! Набележи си 4 -5 коли, качвай двама приятели и отивайте да ги гледате, само така ще придобиеш реална представа какво се предлага като качество и дали си заслужава!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на двете парите са им множко, а са доста постни...

Аз имах такава перфектна и я продадох миналата седмица за 11 500.

Тва вече си е 10 годишно ауди, за нов внос над 11 000 лева е глупаво да се дават, макар че ако не ти е спешна, на пролет ще са по 8-9 000 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по принцип не ми е спешна хич, по скоро е някаква краста за по-хубава кола, а не необходимост. А има ли въобще някоя от обявите в БГ сайтовете за коли, която си струва да отиде да се види и какви точно са специфичните признаци за читавост на този модел по които трбва да се гледа, освен общоизвестните(изтрити педали, волан и т.н.)?

Тази също е вариант, благодаря.

Редактирано от dimitrov788
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по принцип не ми е спешна хич, по скоро е някаква краста за по-хубава кола, а не необходимост. А има ли въобще някоя от обявите в БГ сайтовете за коли, която си струва да отиде да се види и какви точно са специфичните признаци за читавост на този модел по които трбва да се гледа, освен общоизвестните(изтрити педали, волан и т.н.)?

Читави определено има, въпроса е че им искат непонятно много пари, но вече почнаха да се нормализират.

На пролет ще са 4 цифрена сума 90% от тях. Затова ти казвам, че точно тая кола в момента е безбожни пари колега.

Иначе не са капризни и общо взето е здрав автомобил, но изключително скучен и безличен, поне за мен :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно затова съм се насочил към него, защото е здрав автомобил, а и ми харесва на външен вид. В крайна сметка след голямо чудене между него и BMW E46 320D 150hp се спрях на Аудито поради точно тази причина, а и предполагам по-ниските разходи за поддръжка. Благодаря за отговорите, явно ще изчакам малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много солени цени и то за коли нерегистрирани, да не говорим че трябва и да се обслужват след това. Ще отидат едни 15 бона най-малко ако няма сериозни проблеми. Забрави ги тия приказки "обслужени, качваш се и караш" на кола току що вкарана от автокъща.

По-удачния вариант е от частно лице, по възможност със сервизна история в Порше, да знаеш че наистина е работено по тази кола.

Ако са ти много парите, загледай някой Пасат хайлайн, на по-ниска цена и не чак толкова зле изглеждащи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, ще погледна и Пасати, но май и там избора не е много голям(При тях комбито отпада като вариант).

Редактирано от dimitrov788
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като ги гледаш тия за по 13 000 лв., сметни си колко са в евро, сложи си печалбата на джамбазина и филтрирай да гледаш в немското мобиле Б6-ци до 2000 евро...Ако си харесаш отивай спокойно да си я купиш тая от 13...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Германия тия кочини вървят от 7000 - 10 000 евро само някой .... :stupid: може да даде толкоз парички :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13000 лв - 1000 лв печалба - 800 лв докарване = 11200 лв / 1.9558 = 5726 евро.

Да не говорим, че ако отидеш и купиш 10-20 коли от автокъща, цената им няма да е същата като в мобиле д.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, ще погледна и Пасати, но май и там избора не е много голям(При тях комбито отпада като вариант).

Недей така за комбито, и аз така виках в началото, в момента се радвам, че избрах именно Пасат комби. Седаните са по-скъпи ако се загледаш и има много по-малко бройки. :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като ги гледаш тия за по 13 000 лв., сметни си колко са в евро, сложи си печалбата на джамбазина и филтрирай да гледаш в немското мобиле Б6-ци до 2000 евро...Ако си харесаш отивай спокойно да си я купиш тая от 13...

Добре де, мойта като я взех миналата година за под 13 000 , тоест за 12 и много малко, как 60 000 км нямах грам проблем с нея, за разлика от много продадени тук на 16 + хил. лв които са плен леш и горят масло като луди

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това В7 изглежда твърде хубаво за да е истина. Поне аз не намирам логика едно поколение по-нова кола да е почти на цена на такава от по-стария модел. За този мотор пък нищо не знам.:stupid:Тоест: нормална ли е цената на тази кола?

Редактирано от dimitrov788
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно цената на Б7 си е нормална, а Б6 все още, непонятно защо държат такива високи цени.

Нормалната цена на запазено Б6 трябва да е 10 000-10 500 лв ако е нов внос

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста добра кола, а с този двигател има голяма динамика. :rotcol: Моята е с 6 скорости и извънградско 140-160 км/ч - 5.5 литра/100 км.

Като покараш малко Б6, ще откриеш огромната разлика във возията, в сравнение с голфа. :stupid:

Отностно цената - винаги може пазарлък, все пак търсенето на коли в момента не бих казал, че е особено голямо... Но наистина най-добре да е от частно лице, най-малкото е регистрирана. Обслужването после си е задължително, ако ще и в Порше да е правена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно затова съм се насочил към него, защото е здрав автомобил, а и ми харесва на външен вид. В крайна сметка след голямо чудене между него и BMW E46 320D 150hp се спрях на Аудито поради точно тази причина, а и предполагам по-ниските разходи за поддръжка. Благодаря за отговорите, явно ще изчакам малко.

Тва с по-ниските разходи си е чисто твое предположение на аудито са значително по-високи разходите :stupid: + че БМВ то е с КР а не ПД, които не е чак толко за хвалене. Единствената смислена причина за Б6 е ако търсиш 4х4 и то само защото при е 46 Х-са го има само във вариант 330д или 325-30 бензин... а и да отзад аудито ако си висок повече от гном е отчайващо тясно вероятно за сметка на багажника.

Редактирано от optimist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Б6 държат високите цени заради мотора/131 коньовия/,защото след него не са много за хвалене ПД.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това В7 изглежда твърде хубаво за да е истина.

Иди и виж, а мотора е доволно здрав и икономичен - карам същия вече 60к км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всички за отговорите. Ще огледам по-обстойно и ще решавам.

@optimist - За БМВ-то както казах е мое предположение, подкрепено с мнения на "разбирачи", като мен. :stupid:

Редактирано от dimitrov788
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста добра кола, а с този двигател има голяма динамика. :rotcol: Моята е с 6 скорости и извънградско 140-160 км/ч - 5.5 литра/100 км.

ПД 131кс със 160км/ч 5,5/100л ?! :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПД 131кс със 160км/ч 5,5/100л ?! :stupid:

Абсолютно възможно под наклон да му даде толкова моментен за секунди, но ако кара постоянно с такава скорост примерно - не, също по бари нагоре и по абсолютно равно също! Като отпусне леко педала от 170 примерно и скоростта пада също може да покаже за момент 5.5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това показва борда за среден разход, не моментен!! Разстоянието е София-Стара Загора, демек цялата магистрала. И скоростта варира 140-160, а не плътно 160...

Това показва, това изказвам като мнение, присмеха е излишен. :stupid:

ПП И все пак това е на 6-та скорост, важно е да се отбележе, на 5-та никакъв шанс.

Редактирано от IoGi_BeaR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...