Jump to content

ауди а6 2,5 тди проблем


4uki

Recommended Posts

здравйте на всички искам да споделя един проблем с вас ако може да ми помогнете преди 1месец си купих ауди а6 2,5тди 115 коня още като купих кола ми светеха свещтите и не огасяха видях че датчика на водата е откачен направо си поръчах нов и закачих кабела но след това вече свщите не светват вобще един приятел ми каза да виидм свещите проверих ги сичките са добре но пак купих нови и не се орпава казаха ми да сменя едно реле под бошоните на цвт син 202 номер но пак не се орпавя коалта пали сутрин трудно и като запали поччва да тесе и пуше но като дам газ се изчиства и после си пали но проблема ми е има ли някои рлее което да е точно за свещите ако може номера ми кажете проверих кабелите на свещите като махна ддатчика дали идва ток идва си но се пак немога да го остановя някои ако знае моля да помогне :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човекът има предвид А6 С4, които имат такъв двигател.

Сега към автора на темата: Имах Сеат Толедо, който правеше същия номер след смяна на температурния датчик.Грееха съвсем малко свещите,смених релето и започнаха да греят постоянно.И един пич от Юнитрейд ми каза да си взема оригинален температурен датчик(струваше около 60лв).Смених го и заедно с новото реле всичко си дойде на мястото.

Така че, ако не ти е оригинален датчикът е много вероятно причината да е там, защото подава грешна информация на компютъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич смених го оргиналния и проблема си остава просто нз как да процедирам : за тези колеги които се чудят на мотора така го водят в талон колата е а6 2.5 тди ц4 и кое е то1но релето за свещите това синио

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен копаш в грешната посока....

Често при проблемче с електрониката на помпата или с центровката разни хитреци правят описаното от теб -откачат температурния датчик и си играят с релето на свещите за да греят постоянно... Така се маскират гореописаните проблеми

Ходи на добър диагностик да висят как ти е предварението на помпата, аванса дали се управлява добре ит.н

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...