Jump to content

Плафона в жабката не свети?идеи?


martin13

Recommended Posts

Колеги когато купих колата нямаше крушка в плафончето на жабката та реших да купя

и когато я сложих установих,че не свети. :hilezh:

Става въпрос за а4 б6.Знам че принципно жабката свети при пуснати фарове.

Та въпроса ми е следния.Този плафон към таблото ли е свързан или е на отделен бушон?

И ако някой се е срещал с подобен проблем ще се радвам да помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен преди да ми се счупи амортиосьора на жабката ми светеше и без да са включени фарове и без да работи двигателя.Възможно е проблема да идва от бушон или да е прекъснат тока към жабката, както и да е излязла буксата отзад на жабката.

п.с. да не отварям нова тема, искам да питам на мен пък спряха да ми светят светлините в краката ?Някакви идеи от какво може да е?Още не съм проверял бушоните.Колата е Б6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен преди да ми се счупи амортиосьора на жабката ми светеше и без да са включени фарове и без да работи двигателя.Възможно е проблема да идва от бушон или да е прекъснат тока към жабката, както и да е излязла буксата отзад на жабката.

п.с. да не отварям нова тема, искам да питам на мен пък спряха да ми светят светлините в краката ?Някакви идеи от какво може да е?Още не съм проверял бушоните.Колата е Б6

Не знаех че имаме такава екстра :hilezh:

и при мен не светят :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги когато купих колата нямаше крушка в плафончето на жабката та реших да купя

и когато я сложих установих,че не свети. :hilezh:

Става въпрос за а4 б6.Знам че принципно жабката свети при пуснати фарове.

Та въпроса ми е следния.Този плафон към таблото ли е свързан или е на отделен бушон?

И ако някой се е срещал с подобен проблем ще се радвам да помогне.

Колега от страната на пасажера махаш капачката дето е от страни на таблото, както е капачката за бушоните. Там е аморитсъорчето което отговаря за подсветката в жабката, при отваряне амортисъорчето прави контакт м/у две пластини и така свети. Виж в какво състояние е. Другото нещо което е долу под самата жабка, към края по средата, има един отвор(поне при мене) където има кумплунг малък където се събират жицата от амортисъорчето и това от плафона. Виж дали има добър контакт.

Успех

Не знаех че имаме такава екстра :steinigung:

и при мен не светят :hilezh:

Подсветка в кратата имат само S-line изпълненията май, да ме поправи некой ако греша.

Ако сте със S-line тогава трябва да светите :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега от страната на пасажера махаш капачката дето е от страни на таблото, както е капачката за бушоните. Там е аморитсъорчето което отговаря за подсветката в жабката, при отваряне амортисъорчето прави контакт м/у две пластини и така свети. Виж в какво състояние е. Другото нещо което е долу под самата жабка, към края по средата, има един отвор(поне при мене) където има кумплунг малък където се събират жицата от амортисъорчето и това от плафона. Виж дали има добър контакт.

Успех

Подсветка в кратата имат само S-line изпълненията май, да ме поправи некой ако греша.

Ако сте със S-line тогава трябва да светите :hilezh:

Колега мерси много аморитсъорчето се беше измъкнало.Сега жабката се отваря по-трудно,но поне свети.

Моята не е S-Line и като погледнах отдолу изобщо няма плафони има само дупки където

евентуално може да изрежеш пластмасата и да си сложиш плафони.

Още веднъж благодаря за информацията :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се че съм бил от полза :hilezh:

Това е идеята на това амортисъорче, плавно т.е. бавно да отваря жабката.

Поздрав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Това е идеята на това амортисъорче, плавно т.е. бавно да отваря жабката.

Ама като се счупи пантата,става "хубаво" :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плафоните в краката или в огледалата отвън, които да осветяват земята са екстра, която се доплаща, но е включена като серийна в определени пакети (както S-line), за това я няма във всички коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама като се счупи пантата,става "хубаво" :steinigung:

Е да верно е, но има много нагледни материяли в чуждите форуми как може да я оправиш. В момента съм със такова приспособление и мога да ти кажа че си бачка на 6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...