Jump to content

Audi TT


CinereX

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Искам да се извиня че пускам такава тема, защото смятам че е нещо елементарно, но все пак ми е странно.

Преди малко влезнах в подземен паркинг,слушайки музика от CD changer-а. Махнах си колана и след около 30 секунди музиката спря и започна да издава един прекъснат сигнал,като за откопчан колан(а аз май такава система нямам). Пробвах да сложа кокана за да видя дали ще изчезне,но уви...продължи да го издава и с всеки следващ сигнал, се увеличаваше.

Спрях касетофона и след като го включих,музиката ди тръгна,НО след около 40 секунди пак се случи същото. Пробвах да сменя друг диск,но не ми позволи.

Минах на радио,но нямаше сигнал тъй като паркинга е подземен. Като минах отново на сд,музиката пак тръгна и след малко всичко се повтори.

Моля ако някой знае на какео се дължи това, да каже.

Музиката е ауди концерт с касетка. Колата е ауди тт 1999 AJQ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 72
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе не е от чейнджъра,защото и на радио макар и да не намираше станции, пак го правеше.

Чудя се дали не е защото не хваща нищо радиото, и от това да е?!? Докато съм на чейнджър,то на заден план да си търси...? Хммм...мистерията е голяма :rotcol:

А мотора е супер...поне на мен много ми харесва. Пъргав е,а с нормално каране, дава приличен разход (11.5) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакъв мощен предавател може да е имало наблизо. Щом е само там свиркай си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде като стана дума и за предаватели, да попитам още нещо - на таблото ми,там където е часовника, има и някаква картинка която наподобява антена или нещо подобно, и седи включена постоянно. Какво всъщност е това :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не е от чейнджъра,защото и на радио макар и да не намираше станции, пак го правеше.

Чудя се дали не е защото не хваща нищо радиото, и от това да е?!? Докато съм на чейнджър,то на заден план да си търси...? Хммм...мистерията е голяма :rotcol:

А мотора е супер...поне на мен много ми харесва. Пъргав е,а с нормално каране, дава приличен разход (11.5) :)

градско ли е това, и с какъв бензин си го засичал? :)

Редактирано от wolff1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско е. Много ми хвалеха 95економи на ЕКО и от 1 месец го пробвам него и съм доволен. Преди рахода ми беше към 12.

А аз понеже нямам наблюдения в/у други ТТ-та,кажи ми дали и твоя волан е твърд? Понякога като съм на място,ми се налага и с две ръце да си го въртя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско е. Много ми хвалеха 95економи на ЕКО и от 1 месец го пробвам него и съм доволен. Преди рахода ми беше към 12.

А аз понеже нямам наблюдения в/у други ТТ-та,кажи ми дали и твоя волан е твърд? Понякога като съм на място,ми се налага и с две ръце да си го въртя.

баш с 2 не, но общо взето си е твърд да, защо не пробваш с някой по октанов бензин, аз сега съм с 100 на омв и тепърва ще засичам. по принцип в книжката първо препоръчват 98, след това 95 и казват че се губи мощност така, това няма кой знае какво голямо значение де, но все пак :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде като стана дума и за предаватели, да попитам още нещо - на таблото ми,там където е часовника, има и някаква картинка която наподобява антена или нещо подобно, и седи включена постоянно. Какво всъщност е това :rotcol:

Това е за автоматична сверка на часовника - като на ГСМ се сверява сам и няма нужда от ръчни манипулации, освен ако не се бъгне - не знам от къде черпи информация ...

лош ли е мотора или? :)

Моторетката е чук, просто носталгия ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със същия касетофон и ми се случи подобен проблем но на открито - после се самоуправи. Така и не разбрах причината. Относно символа при часовника - той показва че е активно радио сверяването на час и дата. Принципа на работа е следния:

В германия се намира кула, излъчваща радиосигнал с данни за часа и датата - сигнала се излъчва веднъж на денонощие към 3-4ч през нощта.

Ето тук има информация за радио сверяването - в общи линии е полезна екстра...

Радио сверяване на часовници

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

баш с 2 не, но общо взето си е твърд да, защо не пробваш с някой по октанов бензин, аз сега съм с 100 на омв и тепърва ще засичам. по принцип в книжката първо препоръчват 98, след това 95 и казват че се губи мощност така, това няма кой знае какво голямо значение де, но все пак <_<

Ами аз честно казано не усещам разлика в мощноста. От бензина на омв, разхода ми скача веднага.

А да не би да имам проблем със сервото? Това че съм със 17-ки джанти, оказва ли влияние?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз честно казано не усещам разлика в мощноста. От бензина на омв, разхода ми скача веднага.

А да не би да имам проблем със сервото? Това че съм със 17-ки джанти, оказва ли влияние?

и аз съм със същите, надали имаш проблем, както казах и при мен се върти трудно и някой път и аз съм го въртял с 2 ръце, не мисля че има проблем, просто явно си е така <_<

а това за часовника, трябва ли да имаш борд компютър за него или при всички е така, аз не съм го забелязвал това и съм го сверявал ръчно?

Редактирано от wolff1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дали има нещо общо с бордовия. А ти всъщност нямаш ли борд компютър?! Коя година е твоята?

Редактирано от CinereX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно ти е било счупено лостчето и после е подменено с друго на което няма копчета за борд-компютър.Иначе всички ТТ-та излизат със заводски борд-компютър.4090171G.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно ти е било счупено лостчето и после е подменено с друго на което няма копчета за борд-компютър.Иначе всички ТТ-та излизат със заводски борд-компютър.4090171G.gif

нз, във книжката пише също, ако колата е без борд компютър, дори има и снимка къде седи "ОК", нз това дали е важно, но щом го допускат като възможност?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега на моето ТТ се получава същия звук и ми се струва че това се получава когато не е добър сигнала на радиото , още повече че при теб се е получило в паркинг на мол... а там няма сигнал по принцип . :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да...явно е от това,защото само там ми го прави този номер. обаче са го измислили доста тъпо!!! дори и да мина на СД , след половин минута пак започва да пищи , а на всичкото отгоре се и увеличава :2gunsfiring_v1: . май не са много умни :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дам доста е гадничко , особено първия път като ми го направи на мен бях извън колата.....така пищеше все едно всеки момент ще се взриви :2gunsfiring_v1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пък никога не се е случвало, а само миналата седмица влизах поне 3 пъти в паркинга на мола...

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз май го хванах кога се появява. Понеже през повечето време слушам радио , и когато влизам в паркинга , спира да хваща и мегахерците започват да се въртят , и явно тогава като прехвърля на ЦД , на заден план остават да се въртят и пищи. а като си слушаш ЦД и така влезнеш в паркинга , май не се получава :2gunsfiring_v1: .

Sergio , ти с коя музика си ? Концерт 1 или 2 , защото аз говоря за 1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...