Jump to content

Функции на компютъра, А8, 3.7 - 98 година


Recommended Posts

Здравейте!

Моля да ми разясните функциите на бордовия компютър на А8 цата, 98 година - примерно как да засега или нулирам средна скорост, среден разход? В момента, чрез превключване виждам моментния разход, някакъв среден разход и някаква средна скорост, но не знам откога са засечени. Дали мога да ги нулирам и за всяко пътуване да се преизчиславят на ново? След това се появяват и едни цифри 23:59, което не ми е ясно, час ли е или нещо различно.

Моля да ми кажете кое как се включва, превключва, гледа, индикира :zustimm:

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

Имаш два брояча, които отмерват следното: средна скорост, среден разход, колко време колата е работила и разбира се изминати километри. Единият се нулира сам когато колата остане в покой повече от 2 часа, а другият те чака сам да го занулиш. Освен това имаш и моментен разход, но той си е сам за себе си както предполагам се досещаш.

Разглеждаш ги с + и - отстрани на лостчето, а под него имаш един бутон Reset. Ако го натиснеш него един път кратко ще превключваш между двата брояча. Например за да видиш от както си тръгнал какъв ти е разхода и от както последно си нулирал. Ако го натиснеш и задържиш за малко по-дълго (мисля за 2 или повече секунди) ще нулураш брояча, който си избрал в момента. Примерно ако искаш да нулираш средния ти разход.

Така примерно можеш когато заредиш колата с бензин/дизел да си нулираш брояча и накрая да видиш колко време си карал, колко км си изминал и какъв ти е средния разход. Дневният ти брояч така или иначе сам се нулира....

Дано си схванал, ако не питай пак :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, утре ще пробвам и ако има нещо което не ми е ясно ще те питам! Во веднага нов въпрос: Това 23:59 си стои постоянно същото, то какво означава? Не се сещам и ресета, къде точно е? Плюс и минуса ми е ясен с него си превключвам показанията, но ресета не се сещам къде да го търся, на същото лосче отдолу ли? Освен това ми се струва че средния разход е много нисък, показва 12,3 литра, а тази кола, с този двигател би трябвало да харчи повече? :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мой приятел аудито с този двигател с зимни гуми 215 65 16 му гори 9.8 по борд смесено на газ преди това с летните гуми му даваше 12-13 смесено мисля че е нормално е сега аз като съм го карал извън града е давало и разход от порядъка на 18-20 но зависи колко ти е тежък кракът .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, утре ще пробвам и ако има нещо което не ми е ясно ще те питам! Во веднага нов въпрос: Това 23:59 си стои постоянно същото, то какво означава? Не се сещам и ресета, къде точно е? Плюс и минуса ми е ясен с него си превключвам показанията, но ресета не се сещам къде да го търся, на същото лосче отдолу ли? Освен това ми се струва че средния разход е много нисък, показва 12,3 литра, а тази кола, с този двигател би трябвало да харчи повече? :zustimm:

Това 23.59 си седи, защото повече от него не може да ти покаже. Не превърта и започва на ново, а "забива" на 23.59. Докато не го изчистиш ще си седи така :stupid:

Този разход 12.3 за колко километра е? Само градско, само извънградско? Тези неща знаеш ли ги, че бързаш да се чудиш? :)

Да, Reset копчето е отдолу на лостчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този среден разход е вероятно от много време и включва както градско така и извън градско. Вече нулирах всички броячи да се знае :) и сега ще видим какъв е точно градския разход, пък исредния градски и извън градски! Благодаря на всички дето отговориха! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...