Jump to content

Ауди А4 прозорец шофьорска врата


Murphy

Recommended Posts

Сутринта си намерих прозореца смъкнат и отказва да се вдигне.Странното е че вчера се качвам във колата,давам на контакт да запаля и стъклото се смъква само до долу.Карах до нас със смъкнат прозорец.Спрях заключих и отключих колата с ключа,качих се дадох на контакт и вдигнах прозореца от компчето.На сутринта я намерих със смъкнат процорец и не се вдига.Помагайте че е много кофти с отворен прозорец в това време

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурен ли си, че прозореца е там - на мен ми го бяха извадили целия като ми откраднаха CD-то - изглеждаше като смъкнат но всъщност беше в градинката срещу колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

там си е.Смъкнах кората всичко изглежда нормално.Някой да има схема на окабеляването.Мерих има ток от бутона до моторчето.След моторчето или в него е проблема.Другото което ми се струва странно,че прозореца е смъкнат а жилата са опънати.Прилича ми на проблем с кабелите,или нещо да е замръзнало и спекло,макар че в Бургас не е ставало чак толкова студено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също не искаше да се вдигне.Свалих кората и го повдигнах леко отдолу и се вдигна.Предполагам че някъде беше устоял и засега нямам проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай авариино вдигане задръж ключа на заключено положение и виш дали ще се вдигне

Редактирано от milenvg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвах го това с конфорт модула да го вдигне,но не отлепва.Съвети някакви дали мога да го вдигна ръчно без да се налага да разглобявам механизма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега а пластмасовите водачи провери ли дали не са счупени при мен се счупи единия и стъклото падна долу и краи отвори пак кората и виж оригинално са зелени на цвят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалих механизма и вдигнах прозореца ръчно.Водачите трябва да са здрави.Ръчно го вдигнах без проблем и го държат вдигнат.Разглобих механизма и пуснах 12v на моторчето.Извода: моторчето си работи.Не работи управлението.Така като го погледнах не може да се ремонтира.Така че търся механизъм или само управление

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Да не пускам нова тема понеже имам подобен проблем.

Стъклото на дясната врата на колата пада само, за последно вчера привечер,

и за втори път в рамките на 1седмица добре, че комшията го е видял и ми каза.

Слязох пред блока, отворих/затворих няколко пъти, механизма уж работи,

опитах да го сваля с ръце, бутах го и него и вратата, но си стои, явно пада избирателно,

когато ме няма :bia:

За по сигурно се опитах да го заклиня да не пада, а за още по сигурно

го облепих отвътре с няколко ленти широко тиксо и ги хванах за дръжката над вратата :bia:

Мислите ли, че от фирмата Микрон Доцев в княжево, спомената на много места тук ще са ми от полза или да търся проблема на друго място?

:flehan:

Редактирано от b0bae
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да се ремонтира управлението,незнам кой ще се навие да го прави.Много сложно е направено с интегрални схеми.При мен положението беше същото.Отначало се вдигаше на степени.Смъкваше се само.И в един момент падна и отказа.Ако са ти здрави водачите,те ще държат стъклото.Само отвори вратата и откачи буксата от моторчето.Не се занимавай с ремонти а си вземи друго моторче от колега или морга ако проблема е в него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е, че преди 2години сменях модула..остава и този да е тръгнал

към ...коша, но пък всички други врати се заключват/прозорците се свалят и качват.

По рано днес махах кората на вратата и водачите/механизма са здрави свалих го сега

модула и го сложих на топло до радиатора ако има натрупана влага уж да се поизпари пък

да видим кво ще се случи по късно днес...явно пак ще я облепям с тиксо и нядявам да не

падне довечера стъклото докато мачкам чаршафите.

нали говорим за едно и също, да не би аз да се бъркам :dance:

p_272067.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е управлението за ел.стъклото.На четиви болта е хванато към моторчето.Като натиснеш бутона за смъкване/вдигане на прозореца сигнала се праща към това управление и после към моторчето

пропуснах да прикача снимката :zustimm:

post-33304-0-77224300-1327422318_thumb.j

Редактирано от Murphy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже тъгнах да пускам нова тема с подобен проблем и видях тази. Ако може някои да помогне ще съм благодарен. Понеже това ми е 1вата кола ест. Audi A4 1.8i :zustimm: и не съм запознат много с тези работи. Та проблема е, че стаклото на шофиорската врата не се смъква, чува се някакво странно шумолене, но ме е страх да отворя кората да не повредя още повече нещата. Също така от всички копчета на шофиорската врата мога да смъкна само другото предно стъкло. Моля ако някой знае какво да направя да ми пообясни малко повече както казах нов съм в занаята :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...