Jump to content

Проблем след връзване на музика


vladyp

Recommended Posts

Колеги помагайте, че се увъртях... :respekt: Та значи вързах си колоните и буфера към усилватела и се получи странен проблем с колонките.Та значи като се опитам да настроя задните колони да свират по-силно, те се настройват с опцията за леви или десни колни да свирят....Като настроя да свират повече левите колони задните засилват звука си а предните намаляват?!? :steinigung: Сменях каналите прехвърлях ги обаче не мога да го оправя...идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оплел си кабелите. Попринцип един съвет от мен, преди да набухаш СД-то първо прави проверка, за да не си правиш игра после да го сваляш пак. Сега най-вероятно си вързал задните колони само на левия канал а предните на десния и за това баланса ти мести предни/задни. Объркал си кабелите. Първо се убеди кой кабел идващ до таблото за кой говорител е и после гледаш на евро-буксата схемата и си ги връзваш правилно. Сега нямаш дори правилно стерео. Трябва да стоиш настрани в колата за да има ефекта от стереото. F.L. - Front Left, FR - Front Right, R.L - Rear Left, R.R. - Rear Right. Предполагам така би трябвало да са обозначени кабелите на буксата или в книжката на СД-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оплел си кабелите. Попринцип един съвет от мен, преди да набухаш СД-то първо прави проверка, за да не си правиш игра после да го сваляш пак. Сега най-вероятно си вързал задните колони само на левия канал а предните на десния и за това баланса ти мести предни/задни. Объркал си кабелите. Първо се убеди кой кабел идващ до таблото за кой говорител е и после гледаш на евро-буксата схемата и си ги връзваш правилно. Сега нямаш дори правилно стерео. Трябва да стоиш настрани в колата за да има ефекта от стереото. F.L. - Front Left, FR - Front Right, R.L - Rear Left, R.R. - Rear Right. Предполагам така би трябвало да са обозначени кабелите на буксата или в книжката на СД-то.

Колега, към евробукстата няма нито един вурзан кабел, защото кабелите на колоните са в усилватела.От плейъра единствено излизат 3 чинча един за предни един за задни колони и един за буфера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искаш да кажеш 5 чинча 2 за предни 2 за задни и 1 за буфера.

ти този за буфера няма каде да го вържеш. само другите 4 се връзват. определено нещо си объркал каналите.

аз правя така когато няма означения.

връзвам 1 говорител и чувам кой е. после настройвам цд то да свири само този говорител и пробвам на кои кабели ще свирне. после 2ри 3 ти и 4ти. така ги връзвам когато доиде кола и нито знам кой кабел за кой говорител е, нито кой изход какъв е на дц-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искаш да кажеш 5 чинча 2 за предни 2 за задни и 1 за буфера.

ти този за буфера няма каде да го вържеш. само другите 4 се връзват. определено нещо си объркал каналите.

аз правя така когато няма означения.

връзвам 1 говорител и чувам кой е. после настройвам цд то да свири само този говорител и пробвам на кои кабели ще свирне. после 2ри 3 ти и 4ти. така ги връзвам когато доиде кола и нито знам кой кабел за кой говорител е, нито кой изход какъв е на дц-то.

Aми не са 5 чинча а 3.Отзад на плейъра има 3 входа за чинчове front rare i sw и на усилватела са 3 входа и пак са така...Аз ли нещо се буркам или не разбирам, но 6те пробвам по този последователния начин.Мерси колега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай модел на ЦД и усилвател за да ти помогнат колегите без да гадаят. :hilezh:

ЦД-то е pioneer deh-p7000ub усилватела е 5 канален херц еп5 буфера е херц ес300д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако всички говорители ги захранваш от усилвателя, мойто предложение наподобява това на колегата тошков81. Слагаш фейдъра на фронт от СД-то и започваш да си играеш с кабелите влизащи в усилвателя докато не ги нагодиш да свирят само предните. После обръщаш фейдъра на задни, настройваш да свирнат задните. Ако си свързал колоните правилно към усилвателя, значи си объркал чинчовете и с малко заигравка ще ги нагодиш. После може да минеш с тая процедура и на баланса. Буташ само леви, после само десни и те така, докато не свирнат правилно. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЦД-то е pioneer deh-p7000ub усилватела е 5 канален херц еп5 буфера е херц ес300д

а ти не си с оригинален буфер и бас. ами тогава едно че може да си объркал изходите на сд-то.

2 че може да си объркал входовете на усилвателя

3 може и изходите към колоните да си объркал.

а стига и по един канал от тези работи да е объркан и ето ти цветомузика.

седни и почни от начало. предна лява, от касетофона до усилвателя до говорителя, като свирне продължаваш с следващата и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако не можеш да се справиш потърси някой да ти помогне все пак има доста хора занимаващи се с това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...