Jump to content

Помощ за избор на ip камери


Recommended Posts

Здравейте колеги, трябва ми малко помощ със избора на камери ,платки или каквото там трябва .Искам да си монтирам вкъщи две камери ,които да мога да гледам във реално време (през iphone или mac докато съм на почивка) и ако има вариант да се прави и запис със тях .Порових във нета и си харесах като дизайн Vivotek FD 7131.Освен 2 такива камери какво още ще ми трябва и дали може камерите да записват на Apple time capsule 2 tb например или ще ми трябва някакъв допълнителен диск (сървър )или незнам какво още :steinigung:

Редактирано от a4 avant s-line
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти трябва компютър на който да качиш програма за запис от камерите. Хубаво е адреса ти на интернета да е реален, статичен за да ги достъпваш по-лесно от вън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се зачудих този компютър трябва ли да е свързан със камерите или ще мога примерно от разстояние да си влизам на камерите и просто да му казвам да записва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам 2 такива безжични камери -> http://www.micronet.com.tw/l4.aspx?class_id=6&series_no=27&sno=808 Купувал съм ги от БГ и като гледам цената на твоята не получаваш нищо за тези пари. Зависи и за какво ти трябват камерите разбира се (вътрешен, външен) монтаж. Тези си ги гледам през нета и могат да записват или на компа или на MicroSD до 8ГБ, мога да влизам от всяко едно място и да преглеждам записи, да правя настройки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така или иначе ще слагш PC за запис. Вземи си DVR платка и евтини аналогови камери.

Или направо малък DVR

http://sectron.bg/products/cctv/14/1826

IP камерите имат смисъл за отдалечено наблюдение в обекти, където нямаш възможност да сложиш PC.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаме ми се да не слагам pc за запис ,защото разполагам с един mac book pro и един ipad .Настолно pc нямам и не предвиждам да взимам напред във времето ,Затова ми се иска ако ще и да е по скъпо .но да си записвам камерите на някакъв малък dvr като този който си посочил ,ако е възможно.Утре ще идват едни момчета да окабеляват за камерите ,аз им казах че искам ip камери ,но днес се сетих че искам и да тече запис ,как трябва да се окабели ,те казаха че ще пуснат кабели от камерите до рутера и отделно ще оставим захранване за камерите .Какви още кабели трябва да се пуснат за да мога да записвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С коаксиален кабел от DVR-a до камерите и захранващ.

Това ако няма да са IP камери, а аналогови.

IP камерите няма как да ги записваш без PC или DVR освен ако нямат някакъв вграден сторидж.

Аз ти препоръчвам да се откажеш от IP камери. Абсолютно безпредметно и скъпо е в твоя случай.

DVR-а, който съм ти посочил по-горе не е по-скъп от PC. Обади се в Сектрон за цена.

Редактирано от JVV
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре значи почти ми ясно за целта ми трябва dvr и 2 камери ,А как ще стане да преглеждам записите на dvr .Също ме притеснява ,ако примерно влязат крадци и отмъкнат и dvr-a пак няма да имам записи.А и отделно цената няма толкова значение колкото да е надеждна системата от камери .Иначе съм окабелил и за сод ,със безкабелни датчици

Редактирано от a4 avant s-line
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DVR-a и записите ще ги гледаш през web. Казваш, че си с MAC, a повечето DVR-и ползват скапани activex контроли в IE.

Hikvision имат free приложение за iPad, май и повечето производители имат.

http://itunes.apple.com/kz/app/ivms-4500-hd/id444917386?mt=8

Dedicated DVR-а е доста по-стабилно решение от PC за запис. Няма вируси, омазвания на Windows и т.н. простотии.

Скрий го някъде като те притеснява да не го откраднат.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното ми питане е какъв кабел да пусна между камерата и dvr,момчето ми каза за ip камери че трябва лан кабел,а сега гледам че казваш коаксиален .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За IP камери трябва LAN кабел. Този DVR, който ти показах записва от аналогови камери, вързани с коаксиален кабел.

П.п

Най-лесно ще окабелиш с 75 омов RG6 кабел. Продават и с двойка за захранване.

Към камерите и DVR-a F конектор

f-611_rg59.jpg

+ такова:

F-435.jpg

Редактирано от JVV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос по темата...

Дали има IP камери, към които да включа мобилен интернет/направо да сложа сим картата? Нямам нужда да записвам, просто искам от време на време да мога да погледна мястото. Там няма стационарен интернет... <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност има какво ли не. Какво ли ще видиш обаче с тази скорост на upload при мобилните оператори, която е 1/4 от даунлоуда им?

Не е ясно също и на какъв IP адрес ще можеш да я достъпиш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много на колегите за помоща ,за по сигурно ще пусна един лан кабел,и до него един коаксиален докато реша какви точно камери да монтирам

Още веднъж :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано не,просто исках да си ги наблюдавам а сега ми хрумна че искам да записвам.Със ip камери мога ли да записвам както с аналаговите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И IP камерите и аналоговите могат да се наблюдават отдалечено през DVR/NVR.

Аналоговите записват на DVR, IP камерите на NVR.

Ето примерен NVR, но е много вероятно да работи само с IP камери от същия производител.

http://sectron.bg/products/2730

DVR-a работи с всяка аналогова камера.

Както ти казах при теб няма смисъл от IP камери защото ще са много близо до записващото у-во.

Има смисъл да сложиш IP камера във Варна и да я записваш на NVR-а в София.

С парите за IP камери ще си купиш много по-качествени аналогови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аналогови камери с DVR е най-добре. Аз ползвам тази комбинация на 2 места, но съм с DVR платка монтирана на компютър. Вече 2 години няма проблеми. Компютъра може да е много стар - няма особени изисквания за ресурсите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте, аз се занимавам професионално с видео наблюдение около 6 години и наистина най-добрия вариант е едно DVR-че 4 канално и аналогови камери, скриващ го някъде и само си гледаш когато ти трябва, той си записва е трябва да му сложиш хард диск, иначе и за мак, и за iphone програмката за отдалечено наблюдение и преглед на запис е супер направена, аз сам с HTC но програмата е същата. Продуктите на сектрон са доказани на пазара и това би било най-правилния избор. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...