Jump to content

Смяна на масло на АВТОМАТИЧНА СКОРОСТНА КУТИЯ


Rysnak

Recommended Posts

Здр. колеги, мисля да си сменя малксо в скоростна кутия (автома) на АУДИ а6 2.5тди Типтроник, понеже ми придърпва кат подавам газ между 2600-3000 оборота и като и дам кикбак ми сменя предавката на около 4600 може и 5000. Мисля че проблема е в маслото и/или филтъра и искам да ги сменя. Искам да попитам каде мога да го направя и колко ще ми струва. Колата е от Варна. Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е прав.Не се изкушавай да го смениш при Бабата 1 Жеското2 или Трендо3.По памет струва към 640 лева с маслото филтър и някаква гарнитура.Пак по памет оригиналното масло за тези кутии не се продава никъде другаде.Така че ако някой извън ВАГ сервиз ти каже че го има като артикул не рискувай да го купуваш.Вероятноста да те лъже е голяма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това отдавна не е извънземна технология (типтроник на 13 години). Със сигурност го правят и извън Порше, но не съм от Варна и не мога да препоръчам. Иначе цените са такива както е написал колегата на оригиналните консумативи. Ако слагаш оригинални консумативи наистина иди в Порше, защото цената ще е близка навсякъде, там поне знаят със сигурност какво правят. Но за да имаш такива проблеми трябва да е много мръсно маслото. Аз не вярвам да се оправи от това и след смяната ще идеш на ремонт.

Огледай ако има теч на масло между мотора и кутията не се занимавай със смени на масло, а направо ремонт.

Пищи какво е станало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един въпрос. А дали може да е от горивен филтър, понеже кат и дам газ понякога придъпвва и ма съмнява дали е от правилно подаване на гориво?? :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Здравейте,

ще използвам темата на колегата за да задам няколко въпроса.

Понеже и на мен ми предстои смяна на маслото на скоростната кутия- мултитроник и си направих труда да разгледам различните варианти.

Та ходих при един спец. в София и офертата беше 1050 лв. за смяна на маслото и външния филтър на кутията, в официалният сервиз е 1100лв.

Направих проверка и успях да намеря оригинален филтър на цена от 490 лева, но пък остава въпросът за маслото при него има варианти от 19 лв за литър до 60 лв. на литър. Та ако се спра на най-тънката оферта, ще мога да сменя маслото за около 700лева.

Тук идва въпросът да рискувам ли смяна на маслото в сервиз различен от официалния на цената е около 1100 или да се спестя 500 кинта.

Ще се радвам да чуя и Вашето мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

ще използвам темата на колегата за да задам няколко въпроса.

Понеже и на мен ми предстои смяна на маслото на скоростната кутия- мултитроник и си направих труда да разгледам различните варианти.

Та ходих при един спец. в София и офертата беше 1050 лв. за смяна на маслото и външния филтър на кутията, в официалният сервиз е 1100лв.

Направих проверка и успях да намеря оригинален филтър на цена от 490 лева, но пък остава въпросът за маслото при него има варианти от 19 лв за литър до 60 лв. на литър. Та ако се спра на най-тънката оферта, ще мога да сменя маслото за около 700лева.

Тук идва въпросът да рискувам ли смяна на маслото в сервиз различен от официалния на цената е около 1100 или да се спестя 500 кинта.

Ще се радвам да чуя и Вашето мнение.

ако по евтиното масло със сигурност е оригинално, може би няма да имаш проблем. нз точно какъв ти е модела на колата, може да провериш и сам http://www.castrol.com/castrol/iframe.do?categoryId=9033468&contentId=7061486 но ако държиш на най доброто качество най добре си е оригинално :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...