Jump to content

Странно поведение след смяна на ламбда..


radil

Recommended Posts

Стои ми рейката с 4-те дюзи от стария двигател . Ако искаш за пробата - може да се видим и да я смениш , без това не ми трябва в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Дилемата продължава ....

Сменена вече и плочката на дебитомера че вече беше се изяла здраво но резултата беше само стабилни обороти на празен ход.Остана си така мудното ускорение до 2000 об. та дори се усеща като на тласаци ускорява , а на място като цъкам леко газта да ги върти от 900 до 2000 сякаш притриса на моменти и глъхне,и другия дефект също си остана при движение без значение на колко оборота и на коя предавка при подаване малко по яко на газта и заглъхва за секунда и тогава скача.

По думите на майсторите всичко е наред с центровката кабели мабели уж и ТПС е здрав където на мен са ми съмненията и ме съветваха да чистя инжектори които мисля че не би трябвало да са кой знае колко задръстени защото се кара само на бензин.

Днес срещнах и друг със същия проблем само че той имаше и газов инж.и го правело и на газ и на бенз и на него нищо не са му казали по сервизите.

Кажете какво да проверявам и да сменям или поне читав майстор да я диагностицира

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пречи да изчистиш и дюзи....нищо, че караш на бензин. Качествата му не са добри като западняшкия. Колата лесно ли пали колега студена и загряла?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пречи да изчистиш и дюзи....нищо, че караш на бензин. Качествата му не са добри като западняшкия. Колата лесно ли пали колега студена и загряла?

Пали само докато и покажеш ключа независимо топла или студена.Преди подмяната на плочката на дебитомера точно като запали не залепваше оборотите ами на 2 на 3 цилиндъра докато захапе но сега това го няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте отново

От 2 седмици бараката е на газчица с надеждата че ще върви с по-малко проблема.Да ама не.Майстора който ми я закача да я гледа каза че на газ няма да има проблеми защото не се влияе толкова от всичките датчици набухани на тоя дърт мотор,но се оказа че това което го прави на бензин го прави почти същото на газ-мудно ускорение и леки тласаци при ускорението до 2000об и при рязко цъкване на газта пак бучи муцуна и глъхне грозно.Като разход Добрич - Пловдив и обратно ми даде 8,5л газ но в града с тези проблеми дава 13 14л

Дайте акъл какво остава да и е на тая кочина.Аз се сещам за една много приятна интервенция при която всичко ще е ок (смяна с нова колица)ама пусти пари не стигат ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...