Jump to content

Изтече ми хидравличното масло


spookss

Recommended Posts

Здравейте колеги ,

Днес пътувах от София за Варна и в района на Ловечбях спрял да си купя кафе , когату усетих присвирване на хидравликата .

Видях , че нивото е на минимума и за щастие бях спрял на бензиностанция та си купих течност и я напълних .Оказа се , че яку хвърля , защото до варна спирах да наливам поне 7-8 пъте . Най много течност заминава при завой .

Предполагам , че проблема е в рейката и трябва да се рециклира . Вашето мнение какво е ?

Имате ли идея къде във ВарнА може да ми обърнат внимание на този проблем и дали рециклирва някой рейки .

Аудито е 2.5 ТДИ куатро

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля , че не е помпата . Н есъм оставал колата без масло . Иначе всичко изглежда нормално когато се кара . Ако е съединение ще е идеално но засега немога да кажа , защото нищо немога да видя . Ще чакам до понеделник да я види доктор . Но пръск здраво при завой ! когато карах примерно по магистралата нямах проблем , маслото не капеше . Направя ли завой и става мазало !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще съм много доволен ако е съединение но... ми намирисва на дебело. Въпреки , че при ляв и десен завой шурти много здраво , а когато колата върви на прав участък няма теч...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално - хидравликата се товари (съответно вдига налягане) съобразно натоварването... ако в движение хвърля в завой, то при паркиране с навит докрай волан ще ти изхвърли цялато казанче

Маркуча за високото не е евтин, но си е приемлива опция в сравнение с нова рейка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това се получава . Когато паркирах колата в гаража правих две маневри на 90 градуса и дирята след мене беше покъртителна . Което може да означава , че става дума за маркуча за високо налягане....

някой да ми каже цена ? втора употреба може ли да се сложи ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето "втора ръка" вече са взели-дали, все пак при натоварване налягането гони 300 бара ... нов е над 350 - 400 лв. доколкото знам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здр колега я погледни от двете страни където са маншоните на реиката ако имаш омасляване се сваля реиката и се отремонтирва.тук при ме е около 150-200лв ремонта,но ако не си свалял нети препоръчвам да пробваш защото е голям гърч :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здр колега я погледни от двете страни където са маншоните на реиката ако имаш омасляване се сваля реиката и се отремонтирва.тук при ме е около 150-200лв ремонта,но ако не си свалял нети препоръчвам да пробваш защото е голям гърч :wall:

Добре утре ще я видим в сервиза . Колко време отнема свалянето на рейката и отремонтирването и ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Днес закарах колата на сервиз. Оказа се рейката . Протекла е от семерингите . Свалиха я за около 2 часа , утре я рециклирват и следобеда е монтирана . Цялата интервенция ще струва следното :

Монтаж , демонтаж - 80лв.

Рециклаж на рейка - 210 лв.

Хидравлично масло - 30 лв.

Редактирано от spookss
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...