Jump to content

Безжичен микрофон


Recommended Posts

Здравейте, момчета!

За пореден път се обръщам за съвет към колегите, които са на "ти" с електрониката и в частност с озвучаването. Предстои ми да купя безжичен микрофон и както винаги в такива случай се двоумя между (поне) два модела... Единият съм го пробвал и съм изключително доволен ( http://www.velleman.be/fr/en/product/view/?id=350537 ) - цената му е около 300 лв. и е максималната, която мога да си позволя за момента, а другият, гледам, е с почти същите характеристики, но почти на половин цена ( http://ezine.eshop.bg/eshop3/phps/addord.p...88&comefrom=grp ), та се чудя дали да рискувам с нещо, което нямам възможност да чуя сам (нямам възможност да пътувам до София - мога само да го поръчам за доставка във Варна... :respekt: )... Та... Простичко - Вие какво бихте направили в моя случай? :rotcol: Благодаря! :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,така както виждам характеристиките на изделията,разликата е точно 1/2 повече "ЗА" първия микрофон.По принцип/във връзка с предназначението/ са важни типа и характеристиката на шпулата на самия микрофон,след това честотната лента в която може да работи,обхвата на действие в метри,индикаций и т.н.Аз лично работя само с жични. :respekt: И Фил Колинс,и звукозаписните студиа мислят така. :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Предназначение - за водене на разни детски тържества, свързано с доста движение между хлапета... (наложително е да се забрави за всякакви кабели и жици - сещаш се по каква причина :rotcol: ) Но пък от време на време ще се ползва и за пеене (не за записи- там съм наясно как стоят нещата :bia: ). Та важно е да е надежден откъм постоянен сигнал и звука да е качествен (без да е задължително да е перфектен - ясно ми е, че за перфектен звук ще ми трябват минимум двойно повече пари). Знам, че е възможно, щото както споменах първия микрофон съм го пробвал и е точно това, което ми трябва. А за втория просто е малко инфо-то за самия микрофон-transmitter и, както казваш, за шпулата му (т.е. трудно се сравняват двата трансмитера по ТТ данни), но пък ресийвърите не се различават кой-знае колко - 50 - 15 000 Hz ми е напълно достатъчно като честотен диапазон... Пък 150 кинта на кого са излишни... :respekt: Не знам... Момчета, казвайте мнения да родим истината в спор... :rotcol:

Редактирано от Depp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност вечер водя караоке в кръчмата, в която работя постоянно. На хлапетата обаче само караокето им идва малко когато празнуват рождени дни през деня и се налага да им организирам по некой-друга игра. С тези (дневни детски) тържества, обаче, прекъсваме през лятото - кръчмата в града шефа я затваря и целия персонал се прехвърля на Златните - там - само караоке. Засега не е споменавал за разширяване на персонала, а т'ва, от което имаме нужда като апаратура... :rotcol: се вижда какво е :respekt: . Благодаря за предложението! :bia:

By The Way, колега, все още ли си на мнение че по-скъпият микрофон е за предпочитане в моя случай? :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво да препоръчам.

Първия ти избор има 10мВт мощност , втория 20мВт което е по-добре. Ама втория изглежда малко по-несериозно. По цена предимно. :respekt:

Ето ти още линкове за втория:

1

2

3

Дано ти помогнат за избора.

В края на краищата може да купиш евтиния и ако не те устройва идеално ще имаш два (като купиш първия). :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първия ти избор има 10мВт мощност , втория 20мВт което е по-добре.

grizzly, извинявам се ако с въпроса си изглеждам като невежа, ама (понеже умните хора питат, а глупавите си мислят, че са умни и не питат...) защо е по-добре по-голямата мощност в този случай? По-стабилна връзка? Щото ако е така... Мене това по-ще ми е от полза, отколкото някой-друг херц по-широка честотна лента...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Момчета, появи се още една възможност в ценовата категория, в която съм се прицелил: http://ezine.eshop.bg/eshop3/phps/addord.php?myid=1981590

Тук (на книга) възможността за загуба на сигнала е сведена до минимум заради двете антени... На първия микрофон (Velleman-a) май само, че е по-скъп му остана предимството... Ама той така или иначе не е достатъчно скъп, за да влезе в класа на shure-овете, sennheiser-ите и AKG-тата. Тюх, само да можех и да го пробвам тоз последния, а то - в София само... :blink: Някой може ли да ми помогне? Satriani, ти баща, ти майка, измисли нещо! Друг музикант не познавам от София. :blink: Някой твой познат дали не може да му хвърли едно УХО и ако го одобри... Да търся начини да се сдобивам с него. :blink:

Редактирано от Depp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате с удоволствие но микрофоните на са ми стихия... Виж някое китарно усилвателче да чуя е друго. Това не пречи да се поразходя и да споделя мнение. Ще се опитам да примамя един агент да го чуе но не знам...

П.П. Тия в "Пуслатор" са много голям магазин но не знам дали има къде да се тести там. Това е едно хале с рафтове и гишета. Не съм виждал там апаратура...

Редактирано от Satriani
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми... Ако има (някаква) възможност за тест... и имаш път нататък... ще съм много благодарен ако споделиш някакво мнение... И без туй ти вися една почерпка... :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти па защо ми висиш  :blink:  :blink:  Няма такова нещо. Път ще намеря - не е толкова далеч от мен.

Ако успеем да уредим работата ше те черпа 1 песен по новото микроФон! :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Гледах... ама шефа ми не е "дорасъл" за там... :blink: Ако забелезваш само един DIVERSITY приемник (като този дето съм го заплюл аз) е към 200 евро, а на мене 300 кинта мах ми е лимита... :blink: ...за цялата система :blink:

Редактирано от Depp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...