Jump to content

Въпрос за турбо


BeeFeaTeR

Recommended Posts

Здравейте,

Имам едно питане и очаквам компетентен отговор. Въпроса ми е дали турбината от 1.9 помпа дюза (131 конски сили) пасва на 1.9 томпа дюза (116 конски сили). Питах на 2-3 места, казаха ми, че трябва да се преправи само маркуча, който отвежда чистия въздух към интеркулера, защото моят бил с обикновена връзка а на 131 коня била с бърза връзка. На друго място ми казаха, че турбината от 131 коня не пасвала. Моля някои който е запознат да сподели дали наистина пасва или не.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пасва ,но ти трябва преходник(стругар може да ти го направи) както са ти казали и търси от надлъжни мотори такава турбина с кодове AWX или AVF,защото на напречните турбото е отлято с колекторите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пасва ,но ти трябва преходник(стругар може да ти го направи) както са ти казали и търси от надлъжни мотори такава турбина с кодове AWX или AVF,защото на напречните турбото е отлято с колекторите

Намерил съм от B6, обясниха ми също, че ако използвам част от моя маркуч и със скоби щяло да стане, възможно ли е или както ти казваш трябва до стругар да опират нещата? А и трябва ли да правя нещо по електроника?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерил съм от B6, обясниха ми също, че ако използвам част от моя маркуч и със скоби щяло да стане, възможно ли е или както ти казваш трябва до стругар да опират нещата? А и трябва ли да правя нещо по електроника?

Да и така става с маркуча...По електрониката нищо не се бара,но може някой тунер да ти пипне софта та да усетиш по якото турбо,че с това може леко да се лагне в ниските..

Редактирано от nuvoari
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А поради каква причина искаш да го правиш това упражнение? Ще се ремапва ли колата в последствие за това турбо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А поради каква причина искаш да го правиш това упражнение? Ще се ремапва ли колата в последствие за това турбо?

Правя го това, защото не мога да намеря турбина от 116 коня, къде ли не звънях къде ли не ходих и намирам само от 131 коня...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правя го това, защото не мога да намеря турбина от 116 коня, къде ли не звънях къде ли не ходих и намирам само от 131 коня...

Я кажи къде ги намираш "навсякъде" тия за 131к.с. и по колко пари ти искат? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти я кажи къде го прочете това "навсякъде",че в цитата къде си го предложил го няма? Май требе да одиш при чичо дофтур за нови пенджури.

Сори за спама колега,и успех в разрешаването на проблема,пиши какво е станало накрая :rolleyes:

Редактирано от INFERNO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...