Jump to content

Окачване


vip_ilian

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Аудито ми(Б4) е много високо.. а уж е с оригинални аморт. и пружини. Та въпроса ми е ако сложа по ниски пружини на тези амортесьори ще има ли проблем. Имам 4 пружини, а те са по-ниски от тия дето съм в момента с тях. Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти па....радвай се, че са ти по-високи пружините. Уж по-комфортно ще вози....после да не се чудиш защо друса като сложиш късите :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пружините са с 5-6 см по-ниски. А цжета им е обикновен... не са червени или жълти.. а от тоя ръждивия цвят

Аз пък искам да вдигна моята Б3ка с 5-6см.! Колеги според вас може да стане и направо да купувам на колегата старите, които той иска да махне :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък искам да вдигна моята Б3ка с 5-6см.! Колеги според вас може да стане и направо да купувам на колегата старите, които той иска да махне :rolleyes:

Колега и аз съм чул, че не стават!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предните стават без проблем, задното окачване е различно. МНОГО хубаво си помисли дали искаш да я свалиш толкова много. Аз съм с червени пружини и усещам и фасовете по пътя. Стана ми интересно, кой е този "обикновен, ръждив цвят"?

SCHwabata , ти сериозно ли го каза това за +5-6см?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SCHwabata , ти сериозно ли го каза това за +5-6см?

Принципно съм сериозен да, само не знам какви ще са последствията след добавяне на 6см. височина :hilezh:

С колегата okops се разговорихме, премерих преди малко, аз имам по 7-8см. място между гумата и веждата! Като добавим 5-6, става 13-14см., което на мен ми се вижда добре, но не съм разбирач по окачване, за това се допитвам до вашето мнение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво мерите разстоянието между веждата и гумата, но отчита ли се кой размер е гумата, т.е. дали е препоръчителен за модела на колата :gruebel: Ако си с някои гуми с профил 50, а не 65...разликата не е малка. Плюс това, ако не знаеш какви са ти точно амортисьорите има вероятност да стоят и возят кофти другите пружини и да се наложи да върнеш другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХАх, кажи честно, че според теб 13см е добре? :hilezh: Ти хубаво ще сложиш по-високи пружини, а какво правиш с амортисьорите? Колко стабилна ще е колата с такова тракторско окачване? Искаш да направиш нещо уникално глупаво и да съсипеш колата... :blink: :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SCHwabata скоро ще пусна в продажба конито и ейбах пружините + 4бр. 205/50/15 hankook ventus prime на под 5000 км.

Ако си мераклия колата ти ще придобие тази стойка:

img0214rn.jpg

img0213uj.jpg

Ne moga да ги ползвам на комбито.... ама живот кво да правиш.

Ще си купя други.

p.s само не я вдигай още повече, че и така си е гондола със стандартното окачване :steinigung: .

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво мерите разстоянието между веждата и гумата, но отчита ли се кой размер е гумата, т.е. дали е препоръчителен за модела на колата. Ако си с някои гуми с профил 50, а не 65...

Препоръчителни ги дават 185/65/R14, аз карам с 195/55/R15, дава разлика на калкулатора -1мм., в това отношение, мисля, че не е проблем :)

ХАх, кажи честно, че според теб 13см е добре? Ти хубаво ще сложиш по-високи пружини, а какво правиш с амортисьорите? Колко стабилна ще е колата с такова тракторско окачване? Искаш да направиш нещо уникално глупаво и да съсипеш колата...

Искам да направя колата по-висока, главно за градско каране и черни пътища(ще почвам по-стъпките на Влади, все от някъде трябва да се тръгне :hilezh: ) Извънградско след морето вече няма да я карам, тъй че стабилност при висока скорост не ми трябва! Пак казвам, че не разбирам от окачване, затова първо се допитвам :bia:

SCHwabata скоро ще пусна в продажба конито и ейбах пружините + 4бр. 205/50/15 hankook ventus prime на под 5000 км.

Ако си мераклия колата ти ще придобие тази стойка:

p.s само не я вдигай още повече, че и така си е гондола със стандартното окачване.

Е тука вече май ще си променя решението, направо :wub:

Като се видим в неделя, ще говорим, зависи и от финансиите, защото ми предстои море, а женската няма прекъсвач на разходите :lol: Но много готина стойка и визия има, уникална! Само, че с 205 ще ми се е*е майката на волана, трябва на 3,5 атмосфери да ги карам :hilezh:

А относно гондолата, моята е направо воден матрак, ще се смееш много !

П.П. Ето една снимка, горе-долу се виждат 8те см. с 195/55/R15

177721_258183397628052_530444425_o.jpg

Редактирано от SCHwabata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаш хидравлика е нормално да се набираш повечко на геврека, разбираемо е.

Аз драми с този размер нямам, нито от към лекота на волана нито от към нещо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...