Jump to content

Въпрос за смяна на кутия на АБТ с по-къса


strakov_m

Recommended Posts

Нищо не разбрах от целата тема <_< (явно е от коефициента на интелигентност),а я прочетох от начало ,та мисълта ми е за следното и аз съм с АДА не знам каква е кутията но е отвратителна 3000-3500 оборота за да вдигнеш 110-120.За дръпки си тръгвам на 2-ра - 4-та та и се получава , единственото предимство е че примерно на 5-та на равно с 50-60 км с минимални обороти без да усещащ че ще ти изскочи съединителя. Съпоставям я с Б3-ката ми 1.8 на 3-та 90-100 от раз, двигателя беше RU ,а за 4-та под 60 - забрави.Наскоро и аз се замислих за смяна на кутия с цел икономия че пътувам повече на извънградско но както ме посъветваха колеги правилното решение ще е газов инжекцион ,а иначе готов съм на бартер с кутиите ама хич не ми се цапат ръцете ако ме разбираш :hilezh: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами има много колеги които ми предлагат такива смени но с тези най-късите ще потърся от последните модели ада 94-95 и ако не намеря ще пиша на всички и който ми е най-изгоден ще се разберем ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кода на кутията е CSW. АДА-та е 95-та година.

Това са параметрите:

Final drive: 38:8=4.875

1st gear: 34:9=3.778

2nd gear: 37:17=2.176

3rd gear: 40:28=1.429

4th gear: 35:35=1.029

5th gear: 30:38=0.789

Както се вижда, не предавките са "къси", а Диференциала. CVJ, CSY, CMR, това са кодове на кутии слагани на АДА, които са по-дълги. Аз до сега не съм виждал на живо. За това си потърси от ABK, от тях има. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми ще търся колега и ако не намера ще мина на варианта с много къса и смяна на 5-та предавка ако не стане това ще мисля :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да сложиш по-дълга пета, диференциала си остава КЪС. Аз не бих го направил, дори да взема пета от дизел(0.683).

Редактирано от ynnotB4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...