Jump to content

Вакуум-помпа


Branimir_B

Recommended Posts

Здравейте Колеги,

от извстно време иначе любимота ми А6 С4 с AEL 2.5 TDI двигател ми прави сериозни проблеми, но засега ще се спра само на един от тях. В завои при не висока скорост (около 40, 50 км/ч) и при натискане леко на спирачките се получва "биене" (синхронно с оборотите на колелата)т.е. педала ме удря по крака и съответно колата не спира. Катo вече изправя волана, колата си спира добре. Дали за тампони на двигателя, дали са дискове, дали е нещо друго....!?! В същото време при последователно натискане (2-3 пъти)на спирачката колата не иска да спре, а педала става твърд. В последно време стана много лошо положението :( Само при второ натискане на спирачката колата не спира а педала е съвсем твърд и вече е опасно да направя някоя катастрофа...страх ме хваща! Не знам дали двата проблема имат нещо общо, затова ги споменавам и двата. :stupid:

До колкото знам това е проблем с вакуум-помпата и по-конкретно с калпаните в нея. Дочух, че имало някаква подобна тема във форума, но не я открих, засъжаление.

Моля, колеги, помогнете ми с малко информация относно толкова неприятния и опасен проблем :help::help::help:

Предварително благодаря много на отзовалите се на зовът ми за помощ. :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние на 100-та сменяхме въпросните клапанчета на вакуум-помпата. Мисля че запазихме опаковката в която бяха, че малко трудно се намират. Ако имаш интерес мога да снимам опаковката и да видиш по фирмата производител и номера да ги търсиш.zustimm.gif

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да ти изпуска вакуум отнякъде. Огледай вакуумните маркучи да видиш за някой спукан.

А може и от сервото да е.

При мен има такова нещо, като натисна 3-4 пъти едно след друго се втвърдява и му трябват 4-5 секунди да навакса и пак има серво. Имал съм случаи при маневни напред-назад да ми втвърди и за малко да ударя предната кола като паркирам.

Смених 3-те клапана отпред, че за 4-я се сваля вакуум помпата и не ми се сваляше. Ефект не съм сигурен, че имаше.

При мен на загасен мотор за 1 час губи вакуума в сервото. Не знам при теб дали го задържа до другия ден.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да ти изпуска вакуум отнякъде. Огледай вакуумните маркучи да видиш за някой спукан.

А може и от сервото да е.

При мен има такова нещо, като натисна 3-4 пъти едно след друго се втвърдява и му трябват 4-5 секунди да навакса и пак има серво. Имал съм случаи при маневни напред-назад да ми втвърди и за малко да ударя предната кола като паркирам.

Смених 3-те клапана отпред, че за 4-я се сваля вакуум помпата и не ми се сваляше. Ефект не съм сигурен, че имаше.

При мен на загасен мотор за 1 час губи вакуума в сервото. Не знам при теб дали го задържа до другия ден.

При мен вакуума е ок. Имам си добри спирачки веднага щом запаля, но проблема с втвърдяването е като при теб.

Ние на 100-та сменяхме въпросните клапанчета на вакуум-помпата. Мисля че запазихме опаковката в която бяха, че малко трудно се намират. Ако имаш интерес мога да снимам опаковката и да видиш по фирмата производител и номера да ги търсиш.zustimm.gif

Ще ти бъда задължен ако го направиш :) Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са снимките на опаковката(малко са с лошо качество sorry), в един комплект има по 2 клапанчета, така че ще ти трябват 2 комплекта мисля бяха около 20-25 лв. двата.

511344713176.jpg

671344713238.jpg

831344713258.jpg

971344713275.jpg

681344713297.jpg

Редактирано от CATAHATA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...