Jump to content

Проблем с Температурата на Audi A3 8L 1.9 TDI


wrongname

Recommended Posts

Здравейте колеги,

отскоро съм собственик на въпросната кола и още като я купих знаех за този проблем, но от сервиза в който вкарах колата преди покупката ми казаха че това било от термо датчика. Както и да е, вчера оставих колата за смяна на въпросния датчик и се оказа, че дори и с новия, проблема си стои. Индикатора за температура на таблото прави каквото си иска. При студена кола показва 90 градуса, като започна да карам качва до 120 стои така известно време, после пада, понякога пада до 60-70 после пак се качва. Момчето което ми сменя датчика каза че много трудно може да се открие проблема. Някой от вас сблъсквал ли се е с подобен проблем.

Благодаря предварително.

П.С. По принцип имам и други проблеми с електрониката на колата. Климатроника ми както си работи в един момент спира да духа студено, после пак започва, централното ми от време на време отказва, не искаше да работи и с капака на багажника, колата си беше забравила ключа и т.н. Вече не знам какво да правя, постегнах повечето и проблеми, но този предстои, а ме е страх че е нещо сериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, след фейслифта е. Това е лошо, означава ли, че цялото табло трябва да се сменя? Ако се сменя цялото табло, лесно ли става, понеже ми казаха че чипа бил скрит вътре и ставало много сложно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А благодаря, не бях ги видял. Явно по-нататък ще се сменя таблото. Само ще трябва да се намери такова същото, моето е като твоето, но засега само температурния показател се е прецакал (да чукам на дърво, да не се прее... и нещо друго). Мерси за помоща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте съфорумници!

За да не пускам нова тема,ще си позволя да ползвам тази на колегата за да потърся решение на моя проблем.Ако някой може да помогне по някакъв начин,ще съм му безкрайно-безкрайно благодарен!!!

При мен проблема е,че при хладно време температурата на таблото не показва повече от 70 градуса.Ако работи на място вдига до 90.При топло време вдига почти 90 градуса.Смених термо-датчика,ама ефект няма!

Къде може да е проблема?Помогнете!!! :(

Редактирано от fixxy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пробвали да ли ти работи термостата защото тези симптоми ме насочват точно на там на място дига 90 градуса, а в движение градусите падат. Предпшолагам, че термостата ти е заял на отворено положене. <_<

Редактирано от mario9900
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз също минах през смяна на термостата, но нищо не се промени! Само дето при мен нещата са много по лоши, показателя ми стига до 120 градуса, колата започва да пищи, на таблото ми показва че прегрява и климатика ми спира да работи....Направо не се търпи. Свързах се днес с Мишо от Горубляне, човека беше много учтив и ми обясни, че проблема ми е 100% от таблото и трябва да го сменя. Но при теб колега, нещата изглеждат доста по-различно, така че може и да търсиш проблема някъде другаде. Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пробвали да ли ти работи термостата защото тези симптоми ме насочват точно на там на място дига 90 градуса, а в движение градусите падат. Предпшолагам, че термостата ти е заял на отворено положене. <_<

Ами да си кажа,не съм проверил термостата!Ще сменя термостата и ще видя дали има ефект,но това ще стане чак другия месец.

Благодаря за помоща! :respekt:

Като го сменя ще пиша какво е положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте колеги имам проблем с температурата на ауди а3 1.9 131к 2003г 06 месец сменях датчици на температурата и термостата ефект няма и майстора ми каза че явно проблема е в таблото гледам че доста хора се оплакват от  JAGER как да разбера дали сам с него и по какво мога да позная табло в интернет Vdo да взема такова че са по надежни благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Привет, някой ми беше звънял да ме пита за старото ми табло, обещах да му се обадя ако го намеря, ама съм изгубил номера! Нека да ми звънне ако се познае!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...