Jump to content

Съвпадащ модел мотор на ел. стъкла на Audi TT


Nilieff

Recommended Posts

Здравейте,

имам изгоряло моторче на ляво ел. стъкло на Audi TT 1999 г., но не мога да намеря никъде по моргите такова, всички са изкупени.

Искам да попитам дали имате идея дали моторчето съвпада с други модели коли, примерно Audi A3 или Golf 4?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

имам изгоряло моторче на ляво ел. стъкло на Audi TT 1999 г., но не мога да намеря никъде по моргите такова, всички са изкупени.

Искам да попитам дали имате идея дали моторчето съвпада с други модели коли, примерно Audi A3 или Golf 4?

мой съвет е, отиди при някой добър ел майстор, да го разглоби и види какво е. купуваш 1 реленце от някой магазин за 50 ст. и си готов. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мой съвет е, отиди при някой добър ел майстор, да го разглоби и види какво е. купуваш 1 реленце от някой магазин за 50 ст. и си готов. :zustimm:

Пробвах при двама много добри майстори в София, но и двамата стигнаха до заключението, че няма да може да се ремонтира :(

@Pav3l ще успееш ли по номера на шаси, че моторчето е още в единия майстор, който се опитваше да го ремонтира и трябва да потърся от него номера му?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можах да дочакам разшифровката на шасито, но така или иначе се оказа, че модела е само един: 8N8 959 801 E

За съжаление не може да се подменя нито от Golf IV-V, нито от А3, нито с този от Beetle, защото той е като на голф-а.

Ако е изгорял самия електромотор, но електрониката е здрава, мисля, че би могъл да се смени само ротора с някой от тези модел, или други, които са сходни с размерите.

Ако са свършили четките - има фирми, които ремонтират всякакви електромотори. Това важи и за ротора, ако е изгорял.

Ако има проблем с редуктора (голямата зъбчатка) - там вече е по-трудно, но пак може да има сходни от моргите.

Проблема идва ако е изгоряла електрониката... Нея не можеш да я замениш с никаква друга.

За ремонт на електромоторите при нас ползваме една Сливенска фирма - Стиадор. Ремонтирали са ни мотори за стъкла, за чистачки, за парно, стартери, генератори...

За съжаление не поправят електроника...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за помощта. Точно електрониката е изгоряла. Значи май ми остава да чакам да се появи някое ново ТТ по моргите, или да питам за ново такова, но предполагам, че ще е доста сериозна сума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за помощта. Точно електрониката е изгоряла. Значи май ми остава да чакам да се появи някое ново ТТ по моргите, или да питам за ново такова, но предполагам, че ще е доста сериозна сума.

аз по нагоре ти показах моторчето, явно не си го видял. и номера не съвпада с този на колегата, явно има някакво объркване. от това което виждам е само за тт. защо не си купиш оригинално от порше, като гледам е около 30 лв.? :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз по нагоре ти показах моторчето, явно не си го видял. и номера не съвпада с този на колегата, явно има някакво объркване. от това което виждам е само за тт. защо не си купиш оригинално от порше, като гледам е около 30 лв.? :gruebel:

Линка, който си постнал, е за бутони, не за електромотора.

Ако се вярва на тази цена: Линк, ще излезе, че цифрата за нов е доста солена...

Самия електромотор изглежда така: Линк

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Windows Switch не е Windows Motor! Няма какво да си знае. Ти му представяш копче, вместо моторче. Не се ли усети до сега?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а не може ли временно да се изолира електрониката и да стане обикновен ел. джам, без авто функция.

Тя електрониката сваля ли го като затваряш и отваряш вратата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а не може ли временно да се изолира електрониката и да стане обикновен ел. джам, без авто функция.

Тя електрониката сваля ли го като затваряш и отваряш вратата.

Да, сваля го и качва с няколко милиметра при отваряне/затваряне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е това не може да се направи, затова и модула е различен от всички други. ще трябва да търсиш от ТТ.

иначе може да се направи бз модул, но няма да го има това сваляне и вдигане и незнам как ще се отрази на стъклото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мислех дали и на Бийтъла не сваля пак малко надолу като отваряш вратата, но явно не, защото неговия си е обикновен от Голф 4...

Иначе схемата може да се направи с две релета и ръчно да се движи, но...

Гледали ли сте дали електрониката на дясната врата не е същата? Дали не е възможно да пробваш с електроника от дясна врата.

От снимките, които намерих из нет-а останах с впечатлението, че е симетрична. Разгледай и ако е възможно пробвай. Предполагам, че десни се намират повече и по-лесно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...