Jump to content

Ауди А3 1.6 бензин - вибрации при потегляне.


venkYYY

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Нов съм във форума и имам следния проблем. Когато и подам повече газ, за да се истегля бързо от светофар или друго място все едно под купето нещо трепери или вибрира немога точно да го определя.. Между първа и втора когато искам да превключа бързо изхъркват скоростите.. също и когато връщам на задна все едно щрака нещо няма значение дали съм натиснал съединитела или не, когато изключа от скорост всичко се изчиства... Моля помогнете :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

И аз имах същия проблем със скоростната кутия от първа на втора ,но след смяна на маслото се оправи ,побира 1.9л а в нея имаше 1л

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехее.. дано да е това, като се прибера в родния ми град след 1 седмица ще я погледнем, че в момента няма как.. иначе вчера сутринта пък ми се случи да запаля на 3 цилиндъра O_O няколко секунди работеше на 3 цилиндъра и след като и подадох малко газ се оправи, но се чу някакво пукане точно в момента когато подкачи и 4тия цилиндър... и да попитам - Нормално ли е да харчи 12-13 газ(колата е с инжекцион) градско във Варна? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравей колега ! За разхода е много относително особенно за Варна ! Карам същото ауди с газов инжекцион и тук във Варна ми дава разход 11 - 13/100. И пак ти казвам много зависи на какви разстояни го караш и в коя част на града. Също зависи и от къде зареждаш :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехее.. дано да е това, като се прибера в родния ми град след 1 седмица ще я погледнем, че в момента няма как.. иначе вчера сутринта пък ми се случи да запаля на 3 цилиндъра O_O няколко секунди работеше на 3 цилиндъра и след като и подадох малко газ се оправи, но се чу някакво пукане точно в момента когато подкачи и 4тия цилиндър... и да попитам - Нормално ли е да харчи 12-13 газ(колата е с инжекцион) градско във Варна? :)

Здравей може ли да ми обесниш за тази работа на 3 цилиндъра на мен също ми правеше така ,но до днес като минах 10км. проблемат си остана. След като ги минах тези 10км. на 3 цилиндъра като слязох около колата меришеше като на барут и под радятора имаше капки антифриз там кадето го забелязах нямаше как да вдигам капака и да проверя за това одбих след около километър и за моя изненада нямаше никакви следи от теч. Прегледах внимателно с фенерче дори и трудно забележимите места но нищо. Та въпроса ми е може ли да има връска едното с другото. А и за тази работа на 3 ц. първо към свещи ли да се ориентирам или нещо друго.

Редактирано от zaki 83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

При мен пък проблема със паленето на 3 цилиндъра беше от това, че на четвърти цилиндър свеща е била мръднала и не е давала хубава искра.. иначе във Варна карам почти навсякъде като изключим Владиславово, Трошево, Аспарухово, общо взето из центъра повече карам ии към ТУ Варна, но можеби е нормално защото като тръгна по бул. Христо Смирненски всеки път карам на 1ва 2ра.. заради задръстванията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Проблема беше в скоростната кутия, беше счупено зъбното колело за задна(относно щракането) + смяна на синхронизатори(относно хъркането) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 years later...

Ще използвам темата да не пускам нова.

Значи купих колата с този проблем и момчето което беше с мен на огледа каза ,че е от тампон на двигателя и аз му се доверих...Проблема е следния , при потегляне на първа или втора най вече градско каране след 3000 оборота има едно претрисане ,все едно изпускателна система опира в купето. Като за начало видях ,че гредата с тампоните под средното гърне я нямаше ,намерих греда + нови тампони но пак си тресе ,тампона на двигателя беше сменен с нов на топран и моя човек дето се има за голям майстор ме подведе като купувах колата,че проблема е от него защото бил много твърд и за това са тези вибрации.Намерих тампон от кола на части оригинален на Ауди смених го и пак си трепери . Консултирах се с няколко гаражни майстори то не беше пружините на съединителя,от дюзите ,вътрешно каре само някакви предполагания без да са сигурни. Активен шофьор съм ,доста коли съм карал и нови и стари но с такъв проблем не съм се срещал и за това пиша тук.По "майстори" проба /грешка не ми се ходи..Пак казвам прави го предимно градско и най много на първа и втора след 3000об или когато колата е под наклон и тръгвам пак цялата тресе все едно карам дизел от 80-те 😄 На по високите предавки и скорост го няма това вибриране все едно карам върху павета така тресе . Ауди А3 8л 1.6 бензин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...