Jump to content

MP3 и USB вместо чейнжър ?


IvoPP

Recommended Posts

Здравейте колеги! Не съм сигурен дали тази тема е за тук, но все пак. Колата дойде с оригинален радиокасетофон Chorus и CD чейнжър за 6 диска. Оказва се обаче, че не желае да възпроизвежда MP3 и няма USB вход. Вигях в Мрежата, че се продава интерфейс, който се монтира вместо чейнжъра. Става дума за ANYCARLINK и DMC. И двете устройства са китайски и двете струват по 169 лв. Някой ползвал ли е тези продукти и има ли някакви отзиви за тях. Струва ли си парите в края на краищата? :stupid: Въобще не искам да коментирам FM трансмитерите. Много изкривяват музиката. Благодаря предварително! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!...

Здрасти колега. с подобно съм аз: http://www.xcarlink.bg/. с bluetooth модул. върши си перфектна работа. недостатък мога да кажа: не можеш да вържеш повече от 1 телефон, и големи mp3 файлове - понякога не ги прочита. например някой сетове по 1ч (но тук има програми в нета и ги разделяш на части). всички копчета на оригиналното радио си работят... CD changer-а също си остава активен ако решиш да си слушаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такова: DMC от ибей. Както виждаш цената е доста различна от тук продаваните, и свири МНОГО добре :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CD changer-а също си остава активен ако решиш да си слушаш.

Това забравих да питам. Възможно ли е да се запази CD чейнжъра и да работи съвместно с новия интерфейс? Има ли възможност да ми покажеш схемата на свързване? :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Има ли възможност да ми покажеш схемата на свързване? :flehan:

При мен си работят и CD changer-а и Xcarlink-a... превключва се от копчето за избиране. схема няма - то си идва с буксите направо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кое копче за избиране става дума? Ако е това на радиото (CC/CD), не се ли обърква какво да включи: Xcarlink-а или чейнжъра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

аз съм с RNS-D - копчето където избираш Radio/CD/TV (т.е. източника). като превключваш с него, един път е CD, после като го натиснеш пак през радио - Xcarlink. т.е. ги редува... един път това, друг път другото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е CHORUS и копчето сменя само касетофона и плейъра. Явно ще трябва да питам дистрибутора възможно ли е съвместната работа на двете устройства. Благодаря много за бързите отговори на всички колеги и особенно на Серго! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:bia: няма проблем. похвали се после с каквото сложиш... само за инфо: моят е монтиран в нишата под кормилото до лявото коляно (не знам на А4 дали има такава). супер дискретно и удобно (на една ръка разстояние), нищо, че като сложиш флашката - не го пипаш въобще (освен за reset - не ми се е случвало досега).
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам такава ниша, но понеже чейнжъра е монтиран в жапката, мисля и новият чарк да го сложа там. Място има много. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кое копче за избиране става дума? Ако е това на радиото (CC/CD), не се ли обърква какво да включи: Xcarlink-а или чейнжъра?

Стават ти CD/CC/CC2, аз съм с Anycarlink на Concert 2.

Редактирано от lazomilev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли, че като натисна три пъти копчето ще се сменят последователни касетофона, CD-то и ноовия интерфейс. Освен това кабелът, който е към CD ченжъра би трябвало да се разклони, доколкото разбирам? :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тея трябва да се гледа да са с хубав софт, за да не забива.

Ако може да се превъртат песните, значи са с по-новия софтуер и забиване няма, поне при мен.

Аз съм с Anycarlink, доволен съм. Превърта свири, помни, всичко е наред =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли, че като натисна три пъти копчето ще се сменят последователни касетофона, CD-то и ноовия интерфейс. Освен това кабелът, който е към CD ченжъра би трябвало да се разклони, доколкото разбирам? :gruebel:

точно така! разклонява се (поне при мен). виж снимката...

на 3тата снимка отдолу се вижда кабела. xcarlinka влиза в оригиналното радио, а cd-changer-а в xcarlink-a

post-54151-0-50162300-1351243114_thumb.j

Редактирано от Cepro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах, получих и монтирах Xcarlink. Оказа се, че само този модел може да работи съвместно с чейнжъра. Работи много добре, но трябва да преименувам папките във флашката на CD1, CD2 и т.н. Лошото е, че изключих акумулаторът докато монтирам устройството и сега ми показва, че ESP не работи. Свети ми жълта кола със две зигзагообразни линии. Но за това ще отворя друга тема. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Поръчах, получих и монтирах Xcarlink. Оказа се, че само този модел може да работи съвместно с чейнжъра. Работи много добре, но трябва да преименувам папките във флашката на CD1, CD2 и т.н. ...)

точно така. преименуваш папките с колкото диска ти е changer-а и си готов (мисля, че е с интервал CD 1, CD 2, но провери пак в инструкцията, не се сещам вече). . вътре в парките - не трябва да има пак папки (май има опция, като ги наричаш TRACK 1, TRACK 2 и т.н но не съм го пробвал)! няма да ги чете.. за ESP-то: пробвай първо с копчето. може да си го изключил без да искаш. или нулирай грешките и би трябвало да се оправи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен май няма как да нулирам грешките. Нямам ресет на лоста за чистачките. Може би трябва да я карам на VAG.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Извинявам се за въпроса,но вчера си взех а6 2004 година и CD changer-а не чете mp3.Можете ли да ми кажете какъв формат чете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за въпроса,но вчера си взех а6 2004 година и CD changer-а не чете mp3.Можете ли да ми кажете какъв формат чете?

Чете стандартни аудио дискове ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Да изтупам още една тема от прахта. Имам сд чейнджър clarion dc628, обаче при натискане на копчето за отваряне нещо бучи нали опитва се да се отвори, но не се отваря. Някаква идея какво може да му е или как да го излекувам. И как мога да слушам друго нещо освен радио в колата имам я от 2 дни и не съм още на ясно с нея :Д. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...