Jump to content

Не работят клапите за насочване струята на въздуха в купето!


angelkutin

Recommended Posts

Колеги имам проблем и не знам как да го оправя, като пусна парното и духа само от горната страна при предния прозорец,средните духалки и в краката не духа изобщо,дали е някакъв проблем или е нещо от настройките на климатроника?

Редактирано от RaDi_b4
Редакция на заглавието!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моторчетата на клапите най-вероятно се нуждаят, от почистване на колекторчетата. Засядат в някое от крайните положения и остават там.

Достигат се, като махнеш цялата централна конзола и жабката, за да ти се открие добре въздухоотводната система. Две от тях са отдолу, а третото от задната страна, вижда се от към шофьорските крака. Последното малко тегаво се сваля, но не и невъзможно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега Nightmarez,някой ако има снимков материал как се прави тази интервенция ще е добре,че не съм запознат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, като за начало, влезте в диагностичния режим на климатроника, посредством задържане стрелката нагоре и рециркулацията и вижте на първи канал на климатроника какви грешки има запаметени.

В каналите се влиза отново с бутон рециркулация, сменят се с + и - за температурата.

При мен беше идентичен проблема и го реших, макар и да съзнавам, че е временно, с адаптация на клапите през ваг ком.

Тази тема също би могла да ви бъде от полза, колега.

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=87953&st=0&p=1340912&hl=%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%87%D0%B5&fromsearch=1entry1340912

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаптация се извършва с vagcom 17 та позиция, влизаш във въпросното меню в basic settings и на първи канал изчакваш всички позиции да се извъртят по стойности до 100-по памет говоря. Отнемя няколко минутки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега RaDi_b4,значи снощи проверих на първи канал на климатроника и ми изписва .0 какво ще рече това? Иначе аз нямам Vag-com,но майче ще е добре да си взема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...