Jump to content

Амортисьори на 5'тата врата


Nuriev

Recommended Posts

Здравейте колеги.Днес вратата на багажника ме изненада неприятно,като отказваше да "виси" сама,трябваше да я подпирам да не се затвори.Интересното в случая е,че самите амортисьорчета се предадоха без никакъв признак.Дали нещо студа не им повлия отрицателно?

Та съществения ми въпрос е-Проверих в ЕТКА и ми дава два варианта амортисьори-470И и 500И.Доколкото разбрах 500И е за някакво си "специално" затваряне на вратата.

Дали да търся 470И или 500И и една ориентировъчна цена ако може :hilezh:

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега преди 5-6 месеца сменях амортисиорче на багажника(100% само единия е заминал провери и си смени само него ако питаш мен).Взех си на Magneti Mareli и ако не ме лъжи паметта беше точно 18лв.Точно кой вариант е незнам-470И или 500И.Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, стига с това И. :hilezh:

Това са Н(ютони). 470Н = 47кг сила, другия е 50кг. Няма разлика. И без това този който ще дойде ще е 60кг примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега "grizzly" то е ясно,че става въпрос за нютони,просто съм объркал знака а другия колега се подвел от мене :hilezh:

Ще потърся тези от 500нютона.Колега "sparco" дано да си прав и да излезе,че само единия е за смяна,но това утре ще го проверя :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега преди 5-6 месеца сменях амортисиорче на багажника(100% само единия е заминал провери и си смени само него ако питаш мен).Взех си на Magneti Mareli и ако не ме лъжи паметта беше точно 18лв.Точно кой вариант е незнам-470N или 500N.Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще потърся тези от 500нютона....

Внимавай с изхвърлянето в силата, в неделя си смених и двете с нови и капака излита та ще изкърти пантите. Съответно смених само едното и сега е приемливо. При мен бяха поомекнали и двете но работят.

Обявените 450Н бяха повече от 550. Виктор Рейнц.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е оправен.За щастие се разминах само с един амортисьор(470Н).Благодаря на всички колеги.

Темата е за триене вече :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица сменях моите държаха,но слабичко в студа.Оригиналните ми бяха 420N взех 410N Магнети Марели много добре стана с тях.От Евро-07 ги взех за около 24лв/бр малко чаках,иначе мисля имат и налични от тяхната марка-както си прецениш.Ти ли купи сивото комби лятото от Русофилите горе?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...