Jump to content

А4 Б7 1.8 Т


Don Vitorio

Recommended Posts

Здравейте!

Интересуват ме мненията ви за А4 от 2005-а с мотор 1.8 Т (163 коня) и мултитроник. Здрави ли са като цяло, кои са им слабите места, какъв разход ви дава на градско при спокойно каране, каква и скъпа ли им е поддръжката? Трябва ли да се гледа за нещо по-специално от обичайните неща при огледа? Има ли как поне грубо да се прецени, дали кутията е здрава?

Поздрави! :bia:

П.П.: Ползвах търсачката, но не открих такава тема, затова реших да отворя нова!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е такава, но с ръчни скорости и 4х4 и ми дава градско около 13/100 на газ. Извънградското ми е около 10/100. ГИ ми е Ланди-Ренцо. Много съм доволен от колата като цяло :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е такава, но с ръчни скорости и 4х4 и ми дава градско около 13/100 на газ. Извънградското ми е около 10/100. ГИ ми е Ланди-Ренцо. Много съм доволен от колата като цяло :)/>.

Значи бензин и не-куатро би трябвало да се движи някъде около 10 градско...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По скоро 11-13 л

13/100 при спокойно каране, т.е. без настъпване???

Алтернатива би било 2.0 TDI 140 коня. Разходът ще бъде по-нисък...

Редактирано от Don Vitorio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, при нормално каране ми дава на газ около 13/100 в града (средния разход ми е в подписа). Все пак е важно и колко дълъг е маршрута - при мен в едната посока е 20км. Ако караш на къси разстояния ще е по-голям разхода защото двигателя няма да загрява както трябва (особено зимата) и ще харчи повече съответно. На бензин ми дава около 12/100 в града, а извънградското ми е около 7/100, при скорост 120-130км/ч по магистрала, т.е. там разликата в разхода газ/бензин е по-голяма. Това е при нормално каране, а не газ/спирачки. Дизела ще е по-икономичен, но няма алтернатива в цената на горивото както е при бензиновия - там можеш да сложиш газ.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...