Jump to content

Климатик маркучи


Triger

Recommended Posts

Направо съм отчаян. Преди малко ми се обадиха с резултат от проверката на Станислав от горна баня на климатика. Човека е казал, че 5 маркуча изпускат и трябва да се оправят 5х50=250 лв. + 80лв. пълнене. На мен ми се струва безбожно скъпо :D

Карам колата 3 години и чак сега климатика отслабна и аз реших, че е за пълнене :eusa_clap:

Моля ви кажете да търся ли друго мнение, или да се отказвам от климатика?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз от там идвам сега,но на мен ми е изпуснал радиатора...Чакам да ми каже цена,но мен ако питаш климатика е задьлжителен...!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го ремонтирай тогава ... или намери по-приемливо за теб местенце. Не мисля, че търсенето ти ще се увенчае с особен финансов успех при положение, че маркучите ти са за смяна ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю Triger, ако искаш ще те заведа в един сервиз, в който на мен ми оправиха скъсания маркуч на климатика и с пълненето цената беше към 100-тина лв, доколкото си спомням. При това шефа на сервиза кара Ауди и е съпричастен, заряза другите коли там и прави колата ми лично :eusa_clap:

Сервиза съм го пускал и в тема тук, но по-лесно ще е да те заведа, ако решиш - л.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тия да не те будалкат нещо аре един два маркуча да са спукани ма и пете някакси май не звучи логично. аз преди една седмица си пълних климатика и ми взеха 35 лв за 650 гр. фреон че беше празен целия 80 лв са малко много за пълнене. момчетата ми сложиха и някакъв оцветител който ако тече се вижда каде е протекло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тия да не те будалкат нещо аре един два маркуча да са спукани ма и пете някакси май не звучи логично. аз преди една седмица си пълних климатика и ми взеха 35 лв за 650 гр. фреон че беше празен целия 80 лв са малко много за пълнене. момчетата ми сложиха и някакъв оцветител който ако тече се вижда каде е протекло.

Къде го пълни? Точно това ми беше идеята сигурно ме будалкат :eusa_clap:

Две години нямаше никакъв проблем и на третата просто намаля силата му и затова го закарах да го пълнят. Точните думи на Станислав били, че маркучите са стари и сигурно изпускали - да бе и аз това си мисля. Аз ги гледах преди малко и не виждам да са стари (все пак са на 14 години). Ще отида и на друго място пък да видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета както знаете аз наскоро си сложих климатик и си правих всички маркучи наново - 52 лева!!! за около 3 метра маркучи, цените са на метър в СЗ, това за което говорите е безбожно скъпо .... няма ли някой в града в който живеете да прави маркучи ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета както знаете аз наскоро си сложих климатик и си правих всички маркучи наново - 52 лева!!! за около 3 метра маркучи, цените са на метър в СЗ, това за което говорите е безбожно скъпо .... няма ли някой в града в който живеете да прави маркучи ?

Има, но нали знаеш майсторите в София само гледат да ти вземат парите :eusa_clap:

Утре ще видя на друго място, като имам резултат ще пиша какво е станало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тия да не те будалкат нещо аре един два маркуча да са спукани ма и пете някакси май не звучи логично. аз преди една седмица си пълних климатика и ми взеха 35 лв за 650 гр. фреон че беше празен целия 80 лв са малко много за пълнене. момчетата ми сложиха и някакъв оцветител който ако тече се вижда каде е протекло.

Бате тои фреонът нее скъп (ако допълваш) обаче трябва да ти досипят и масло което скъпо 50 мл към 35 кинта (толкова трябва да ти досипят задължително) да не ти остане компресора на сухо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

35 кинта масло + 300ml фреон 18 кинта с труд и бакш на 60 кинта ама съм недоволен ( не от цената от маистора) а уж ме пратиха познати

Редактирано от coolice
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещата се оправиха след посещение на сервиз Габела в студентски град. Само зареждане на фреон 30лв. всичко. Горещо го препоръчвам на всички с климатици, а и момчето е фен на AUDI. Както се сещате на маркучите нищо им няма, допълних само 350 мл. Думите на Станислав от Горна баня се оказаха пълна глупост.

Много съм доволен!!!! :hilezh:

Мерси на всички за помощта и особено на Galaboff за бързият отзив на моята молба за помощ. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На един познат, ей така защото се довери на СПЕЦИАЛИСТИТЕ в един сервиз тук в Бургас му смениха 6 дюзи на новата А8 4.0 TDI :hilezh: Представете си всички-те били за смяна ,на кола 2005г на близо 100 000км !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещата се оправиха след посещение на сервиз Габела в студентски град. Само зареждане на фреон 30лв. всичко. Горещо го препоръчвам на всички с климатици, а и момчето е фен на AUDI. Както се сещате на маркучите нищо им няма, допълних само 350 мл. Думите на Станислав от Горна баня се оказаха пълна глупост.

Много съм доволен!!!!  :hilezh:

Мерси на всички за помощта и особено на Galaboff за бързият отзив на моята молба за помощ.  :D

Радвам се, че тая одисея приключи успешно за теб :D

За мен беше удоволствие да се опитам да помогна, жалко че не свърши работа човека... но пък си минал и тънко, което е идеален вариант :D

Ende Gut - Alles Gut - стара поговорка на монголските скотовъди :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...