Jump to content

проблем със стъклото


tages

Recommended Posts

Колеги, от известно време пасажерския преден прозорец не се затваря автоматично а спира на всеки 4-5 сантиметра. По същия начин и се отваря. Смазан е перфектно с технически силикон (не за цици и джуки). След като успея да го затворя и задействам централното заключване, прозореца се отваря, понякога малко, понякога целия. На пресекулки го затварям, след това поне 3 пъти НЕ ПРАВИ ТОЗИ НОМЕР и на четвъртия път отново си намирам отворен прозореца до край или колкото си е решил там компютъра. Обучавам го, държа го затворен с натиснат бутон за затваряне поне 5-6 секунди и след 3 до 4 отключвания и заключвания отново се случва тази магия!

Приемам всякакви съвети!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може и да се е запретнало уплътнението на стъклото на криво - в смисъл ако е вадено стъклото да не е поставено точно както трябва и да ти затяга в уплътнението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това горното или жилото се е закъсало и се замотава на ролката,доста често се случва,скоро ми предстои отново смяна на жилото че тея турските се прецакват ,кужуха се свива и жилото става по дълго ,от там се посуква стъклото,мн тъпа работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, стъклото не е сваляно поне през последните 5 години, жилото ???? защо тогава перфектно се сваля до долу и чака, водач - и аз мисля за това, но пак идва въпроса защо се сваля без да заеква, а само на затваряне го прави. Но това си е АУДИ, при това с характер! <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако не правиш подобни ремонти ,ще ми е трудно да ти го обясня,разсъждавай от гледна точка на гравитацията,много по лесно клякаш от колкото се изправяш,при спускане и да има кривина на стъклото спрямо рамката,ще се намести ,но на вдигане ,ще заклинва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако не правиш подобни ремонти ,ще ми е трудно да ти го обясня,разсъждавай от гледна точка на гравитацията,много по лесно клякаш от колкото се изправяш,при спускане и да има кривина на стъклото спрямо рамката,ще се намести ,но на вдигане ,ще заклинва

Не правя подобни ремонти, но това с Нютоновата теорема за гравитацията ме скапва. :rolleyes: Аз разсъждавам по друг въпрос - стъклото е затворено, при всяко трето заключване на колата, то или се спуска до някъде или се отваря до долу!! Според мен има нещо в командите. Не може при затворен прозорец да вземе да си се отваря , при това на всяко трето заключване. Така че това с гравитацията все едно не съм го чул! Но все пак ти благодаря колега! :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми е за трудното повдигане на стъклото,а това със свалянето при заключване е друга бира,Ако стъклото е отворено и заключиш,комфорта тръгне да го вдига и не успее,то тогава задължително пада надолу няколко сантиметра.После при всяко заключване мисля че модула проверява стъклата,има ли хлабаво жило ,оборота е по голям и изключването на мотора вероятно не сработва ,затова и се отваря .Смени си механизъма или жилото,а жилото се слага без да се разпробива ролка на механизъма.:zustimm:/>.Това са наблюденията ми от опита който имам,смяна на жило или механизъм решават нещата 26лв за жило или мисля около 70 беше цената на целия механизъм.Има вероятност и водач да се е счупил от едната страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми е за трудното повдигане на стъклото,а това със свалянето при заключване е друга бира,Ако стъклото е отворено и заключиш,комфорта тръгне да го вдига и не успее,то тогава задължително пада надолу няколко сантиметра.После при всяко заключване мисля че модула проверява стъклата,има ли хлабаво жило ,оборота е по голям и изключването на мотора вероятно не сработва ,затова и се отваря .Смени си механизъма или жилото,а жилото се слага без да се разпробива ролка на механизъма.:zustimm:/>/>/>.Това са наблюденията ми от опита който имам,смяна на жило или механизъм решават нещата 26лв за жило или мисля около 70 беше цената на целия механизъм.Има вероятност и водач да се е счупил от едната страна.

Това вече е конструктивно мислене. Благодаря колега, ще помоля дядо Коледа да ми ги купи и ще ги сменям! А ти ако се занимаваш с подобни ремонти да взема да мина при теб!? :rolleyes:

Редактирано от tages
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жило е вероятно, и моето пасажерско стъкло работи когато си иска а моторчето, водачи, смазване, уплътнения, всичко е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено,повечето неща по нашите коли са ми слабост:rolleyes:/>/>

Е, като се стопи снега :D ще взема да ти се обадя! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...