Jump to content

Въпрос за джанти и гуми


Vostro93

Recommended Posts

Здравейте колеги.Предстои ми да сменям задните ми гуми които са 225/40/18 а джантите са 18 ки 8Ж .Ще сменям задните и се чудих дали може да сложа по големи отзад на задните гуми като 245/40/18 ? Дали биха паснали предполагам да , но дали би повлиало на управлението освен че ще стане по мудна .... ПС предните няма да ги барам те са 225/40/18 Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, гумите ще влязат, но 245/40 ще са значително по високи от 225/40 и ще изглежда изклюително грозно според мен. Да не говорим, че 245 е леко прекалено за 8J джанта и гумата освен по висока, ще стои и раздута на джантата. Мен ако питаш запази размера еднакъв, но ако толкова държиш на по широки задни, ограничи се до 235/40.

Качи снимки да видим кво се е получило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че 245 е леко прекалено за 8J. Моята е излязла с 8Jx17 и 245/45. Даже сега се чудя за 255?

С различен размер гуми ли си отпред и отзад? Ако ще сменяш отзад с по-широки и по-високи, смени го и отпред!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мойте и 4 те са 225/40 но задните са в трагично състояние и освен ще ви послушам и максимално бих сложил 235 предполагам ,че няма да има голяма разлика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен летните са 17ки 8J и ги карам с 235 - тъкмо са си. То е проста математика - 1J е един инч, като препоръчително било джантата да e до 85% от ширината на гумата.

Tова е от един друг форум:

IE: 6.5J wheel ..... 6.5 x25.4 x 1.1765 = 194.24mm (the nearest tyre size is 195)

IE: 7J wheel ........ 7 x 25.4 x 1.1765 = 209.18mm (the nearest tyre width is 205)

IE: 8J wheel .........8 x 25.4 x1.1765 = 239.06mm (the nearest tyre width is 235)

IE: 8.5J wheel...... 8.5 x 25.4 x 1.1765 = 254mm (the nearest tyre width is 255)

Та 235, 245 е ОК за 8J

Редактирано от Lo_Ridah
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така.

И аз съм с 17/8J на летните, и 225 гуми стоят точно като на снимката. 235 са идеално, а 245 са ще са леко раздути, което за мен лично е грозно. За това казах, че е малко прекалено, не че е проблем, или че размера не е подходящ.

По-важното в случая е да съобразиш височината на гумите отпред и отзад, за да не стане колата като бъги.

А и никой не се сети да попита, нали става дума за а3 с предно, а не куатро? Ако е куатро, просто забрави, задължително 4 напълно еднакви гуми, марка, модел и степен на износване.

Редактирано от martin_deyanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така.

И аз съм с 17/8J на летните, и 225 гуми стоят точно като на снимката. 235 са идеално, а 245 са ще са леко раздути, което за мен лично е грозно. За това казах, че е малко прекалено, не че е проблем, или че размера не е подходящ.

По-важното в случая е да съобразиш височината на гумите отпред и отзад, за да не стане колата като бъги.

А и никой не се сети да попита, нали става дума за а3 с предно, а не куатро? Ако е куатро, просто забрави, задължително 4 напълно еднакви гуми, марка, модел и степен на износване.

Да колега напълно си прав, става дума за обикновено A3 с предно...Благодаря ви много за изчерпателните отговори !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така си мислех, а как се бях навил.... хем широка гума, хем малко по-меко!

Просто искам по-високи гуми за лятото, защото сега се прераждам откъм возия с 225/60/16!

Имам си много хубави 225/50/17, но като може да е по-меко, защо да не е?!

Значи или джанти 8,5J или 225/55/17, май вторият вариант ще е къде къде по-лесен!

Благодаря :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...