Jump to content

Капе в багажника на А4 Б6 Авант?


handycam

Recommended Posts

От няколко дни забелязвам по няколко капки вода от лявата страна на щората багажника на колата ми (ауди А4 Б6 авант 2004 г.)

Днес поливах обилно с вода по задното стъкло, антената на навигацията и целият капак на багажника.

Никъде не прокапа, след като се прибрах погледнах отзад и пак имаше капки върху щората.

Пипах тавана никъде не е мокър.

Има следи от вода по уплътнението от тази страна на капака и по пластмасовата кора от вътрешната около стъклото.

Преди време сменях бравичката на багажника и майсторите са сваляли кората на капака на багажника, колата е с шибидах (ако тези неща имат значение).

Ще съм благодарен на всякакви съвети и мнения по проблема ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има голяма вероятност да ти тече от шибидаха, защо улийте за отцеждане на водата отиват назад, към колонките и от там се оттича. Провери го и този вариянт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно ли се сваля кората на багажника (на петата врата)?

Струва ми се че покрай нея се стичат капките и предполагам вече, че проблема ще се окаже отчасти отлепено стъкло. :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дренажите са общо четири, два минават напред през предните колонки и два назад през задните колонки. От покрива са метални отвори и от тях надолу са маркучи. Можешда си го отвориш и сам да си направиш експеримент сипваш вода в лигена на шибидаха и гледаш какво се случва. А, най-лесния начин е да отидеш на такъв сервиз, но за съжаление не е най-евтиния :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес поливах задният капак и се оказа,че проблема е в третия стоп.

Как се сваля стопа (напънах го, но не мърда).

Ако някой колега се е сблъсквал с този проблем с третия стоп, да каже как се е справил с него. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно заради един липсващ звънях по морги и повечето казаха, че ако имат не се наемат да го извадят, защото почти никога не излизал цял.

Иначе не съм го заглеждал как е монтиран към капака, щото беше за приятел и колата не съм я виждал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...