Jump to content

въпрос за ГНП на б4 1з мотор


suzukyvanko

Recommended Posts

взех такова Ауди и не пали няма нафта на диузите колегата дето го взех от него каза че е помпа три пъти са я саживявали вече,та въпроса ми е каква помпа да търся тази е с кръгла букса на електрониката

съгласен съм да съживя и тази но да не е за няколко месеца пак. Става ли помпа с овална букса или не

от Варна съм или някои да ми оправи моита. Закачахме я на лаптоп дава грещка клапана на помпата дето спира нафтата но на него отива ток подгрева светва за малко и угасва има нафта и помпата е пълна с нафта,махах и котвата на клапанчето да не би да не пуска нафта но не пали не отива нафта до диузите. Помпата съм я свалил

Ще съм благодарен за някои друг съвет и главно дали помпите са взаимозаменяеми тази с кръгла и тази с овална букса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има две тръбички за нафтата една зад шаибата и една над клапанчето дето гаси

ако има значени колата е с тея дебитомери алуминий е маи като на старите коли

Редактирано от suzukyvanko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип на този двигател би трябвало излишната нафта да е отгоре а не назад, поне на моята кола беше така, но аз като тъп и упорит си взех такава с нафтата назад и продълговата букса,,,, съединих кабелите по номера както си бяха, те са 7 на брой и преди няколко дена в тъмното я смених помпата ама така и не запали,,, след месец ще опитам да я запаля, засега си отлежава на улицата и се подготвя за вечен съм в някоя морга,,,, Успех и казвай какво си направил, че и при мен да видя дали ще тръгне или ще се качвам на някоя А6, пак дизел задължително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип на този двигател би трябвало излишната нафта да е отгоре а не назад, поне на моята кола беше така, но аз като тъп и упорит си взех такава с нафтата назад и продълговата букса,,,, съединих кабелите по номера както си бяха, те са 7 на брой и преди няколко дена в тъмното я смених помпата ама така и не запали,,, след месец ще опитам да я запаля, засега си отлежава на улицата и се подготвя за вечен съм в някоя морга,,,, Успех и казвай какво си направил, че и при мен да видя дали ще тръгне или ще се качвам на някоя А6, пак дизел задължително.

Няма и да успееш да я запалиш с тази електроника :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Вместо да я хвърляш на скрап, пробвай с майстор подвизаващ се по форумите с прякора IFIDIK. Води се един от най-добрите(ако не най-добрия, поне е в топ 3) в България и е точно във Варна.

Ето малко отзиви

http://www.vwclub.bg/forum/search.php?keywords=ifidik&terms=all&author=&sc=1&sf=titleonly&sk=t&sd=d&sr=topics&st=0&ch=300&t=0&submit=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5

Ако ще го хвърляш все пак на скрап се обади, ако от скрапа вземеш 500-600лв, мисля че имам познат дето ще ти даде 1000 за неработещ автомобил.

Редактирано от Велин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

И аз съм с излишната нафта отгоре но искам да сменя с по-новата помпа с правоъгълната букса но не са ми ясни кабелите!! Ако някой може да помогне ще съм му благодарен !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...