Jump to content

Слагам ел. салон на audi S4 C4


ithilieth

Recommended Posts

Колеги,

От няколко дена се боря с един електрически салон с подгрев. Взел съм инсталации, салон и всичко необходимо.

Прекарал съм кабелите за подгрева и за ел. управлението, захранил съм подгрева, обаче стигнах до задънена улица с ел. управление.

Накратко, прекарал и съм включил всичко необходимо, обаче остана една букса, за която нямам никаква идея какво да пусна в нея.

Преполагаемо тази букса седи точно над "захранващата" рейка, обаче не знам какво да пусна от другата и страна.

Някой правил ли е тази операция на 100-ца, че да даде някоя схема или акъл как да я пусна?

Снимка на буксата, имам и други снимки, ако ще помогне за решаването на проблема:

920105_10200220800657492_952537845_o.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това не е ли буксата която се включва в самата седалка ? Аз бях с такъв салон но го свалих и имам спомени, че буксата където са бутоните на седалката са с такава букса !

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не колега,

Буксите за седалките съм ги прекарал, те са ясни.

Тази е близо до масовия кабел (който се закача на ламарината вляво).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Налучквам, но салона може да минава през комфорт модула- помни 3 позиции на седалките и при активно дясно огледало на джойстика при задна скорост, дясното се сваля максимално надолу.

Салона с памет ли е? Ако да- имаш модул с бутони в предна лява врата, който най- вероятно се бодва в тази букса или отива в комфорта и от там- в тази букса :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Към салона има един панел/модул за паметта, с 4-и позиции (бутона). Поставен е във вратата. От страна на модула за памет съм го включил, но от другата страна не знам къде излиза. Всичко влиза в един сноп за инсталацията, която присадих. Ако това наистина отива към комфорт модула, то въпросът е "как да го свържа бре момче".

Иначе вчера навързах всички кабели (с изключение на гореописаната букса) и резултатът е следния:

1) Ел. седалките се движат, през управлението, което е на тях.

2) Не работят ел. огледалата (към кабелажа влиза и инсталация за ел. огледалата, които се водят с памет)

3) Не работи запаметяването на позициите на седалките.

Намерих едни схеми, обаче не ми е ясно кое се води fuse panel и пр:

http://www.mitchell-auto.ru/UserFiles/File/wiring-diagrams/audi-wd/1993-audi-100-wd.pdf

Редактирано от ithilieth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ти е бушониерата- така, като гледам, червено- синия кабел отива на бушон номер 15, което ще рече, че буксата влиза някъде на гърба на бушониерата- проследи къде отиват кабелите от този бушон.

ЕДИТ: има и отделен memory mirror control module- него имаш ли го?

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам го memory mirror модула.Той седи под задната седалка и кабела който отива към него е част от инсталацията.

http://www.jimellisaudiparts.com/showAssembly.aspx?ukey_product=5483498&ukey_assembly=753869

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го погледна в събота, че до вчера събирах салона. Останаха още малко дреболии - дръжки на врати, духалките за краката, задното барче.

Иначе един приятел изказа предположение, че синьо/червеното е +, кафяво - маса. Ще ги прозвъним с лампа и на принципа проба-грешка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Само белите не са ясни какви са, но на старата инсталация ги проследих и отива някъде към таблото с уредите.

Едит: На Фиг. 8 белите ги дават, че отиват към "deffogers system"...

Редактирано от ithilieth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От другата им страна е маса.

T.e. отиват към масата на подгрева на огледалата- така го разбирам аз.

ОФФТОПИК: освен, че дразни, е и опасно- гумените облицовки на педалите са по 10 лв нови, смени си ги :bia:

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОФФТОПИК: освен, че дразни, е и опасно- гумените облицовки на педалите са по 10 лв нови, смени си ги :bia:/>

Добре че не се вижда педала на газта, че щеше да ме обявиш за национално издирване :)

Да използвам темата - търся да разменя или купя щори на задните стъкла за Audi 100/A6 C4.

Салона, който взех е от авант и щорите, които имам не стават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, паркираш на 2 пресечки от нас- няма къде да бягаш :hilezh:

Иначе щорите ги сваляш и си изрязваш по заготовката отвътре на кората твойте кори- имаше тема :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не стават, защото формата на вратата (съответно и на щорите) на авант и на седан е различна. Тези от авант няма как да се закачат на кукичките без да изглежда грозно.

Иначе не успях да намеря темата за която спомена.

Редактирано от ithilieth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам от седан на авант е възможно да се преправи. Gerardiro, ако не греша, май беше правил на стария кораб.

Обратното обаче не става :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравей колега, малко ми е сложно като гледам само схемата без да виждам инсталацията, но .... почвай с един мултицет да мериш напрежения :) , от тази схема която си качил погледни дали в "mirror adjustment switch" влизат тия 12v(8-мо кр., виж на 3-то кр. дали имаш маса) и дали при натискане на посоките излизат 12v на посочените кабели и дали цветовете и крачетата отговарят, същото правиш и с "memory mirror control module" виж му захранванията в смисъл по крачета, че може някъде някоя маса да е откачена демек 11-12 към 23-24 , ако имаш достъп до буксите на огледалата виж дали описаните напрежения идват .... ако не излизат нещата пиши къде какво си измерил та да се оринтираме. Успех  :bia:

Редактирано от Furba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...